Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RaxusV

Temperatura Komputera

Polecane posty

Gość RaxusV

Witam , niedawno zainstalowałem Everesta i pokazuje temperatury komputera w czasie " spoczynku" .

Procesor - 49 stopni

GPU - 53 stopnie

Płyta główna - 44 stopnie

Dysk twardy - 37 stopni

Cooling Fan - między 3.1 a 3.6

Czy to optymalne temperatury ? Konfiguracja kompa w sygnaturce . Dodam , że mam mały pokój , z cały czas otwartym oknem i odległością komputera od ściany 13 cm.

Czy kupienie sprężonego powietrza i wyczyszczenie zakamarków (radiator procesora i karty graficznej ) rozwiążę problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kurz w kompie to przeczyść. Ale te temp. są ok. Chłodzenie BOX? Przy tym takcie proca na box to ok. Grafika też ok. dysk mogłoby być z 5 stopni mniej. Sprawdź temperaturę nie procesora tylko jego czterech rdzeni. Pod tem. prcesor masz tem rdzenia1, rdzenia2, 3 i4. Podasj je. Sprawdź temp. całego kompa w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperatury pod obciążeniem, wtedy sprawdzimy, czy istnieje jakiś problem ;).

Możesz użyć np. programu OCCT (nawet rysuje fajne wykresy :)).

Oczywiście wyczyszczenie komputera wewnątrz obudowy to dobry pomysł.

//EDIT

Z tego co widzę, to powinieneś zmienić zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV
Jeżeli masz kurz w kompie to przeczyść. Ale te temp. są ok. Chłodzenie BOX? Przy tym takcie proca na box to ok. Grafika też ok. dysk mogłoby być z 5 stopni mniej. Sprawdź temperaturę nie procesora tylko jego czterech rdzeni. Pod tem. prcesor masz tem rdzenia1, rdzenia2, 3 i4. Podasj je. Sprawdź temp. całego kompa w stresie.

Tak chłodzenie BOX . Temperatura każdego z rdzeni : 42 .

Podaj temperatury pod obciążeniem, wtedy sprawdzimy, czy istnieje jakiś problem wink_prosty.gif.

Możesz użyć np. programu OCCT (nawet rysuje fajne wykresy smile_prosty.gif).

Ściągnąłem go , ale czy trzeba cos zmieniać w jego opcjach ? Chodzi mi o zmiane : "Test Type"

Z tego co widzę, to powinieneś zmienić zasilacz.

Dopóki mam kompa na gwarancji , nie będę go zmieniał .

Spróbuje wyczyścić go z kurzu sprężonym powietrzem , zobaczymy czy cos to da.

EDIT :

Przy okazji zajrzę do wnętrza i spisze model zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki mam kompa na gwarancji , nie będę go zmieniał .

Twoja wola. Ja proponuję zmieniać jak najszybciej. Dlaczego nie chcesz tego zrobić? Zaplombowane obudowa?

Chodzi mi o zmiane : "Test Type"

Możesz dać "własne" i ustawić samemu, ale godzinny test (ustawienie "Auto 1h") będzie chyba najodpowiedniejszy. Przetestuj tak procesor i kartę graficzną (nawet nie patrz na zakładkę Power Supply).

Przy okazji zajrzę do wnętrza i spisze model zasilacza.

Możesz to zrobić, ale do obudów marki Logic dołączany jest tylko i wyłącznie crap ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Wykresy occt :

post-127515-1278793938_thumb.png

post-127515-1278793922_thumb.png

post-127515-1278793966_thumb.png

post-127515-1278793978_thumb.png

post-127515-1278793990_thumb.png

post-127515-1278794003_thumb.png

post-127515-1278794018_thumb.png

post-127515-1278794027_thumb.png

post-127515-1278794041_thumb.png

Twoja wola. Ja proponuję zmieniać jak najszybciej. Dlaczego nie chcesz tego zrobić? Zaplombowane obudowa?

Money, beautiful money... Na razie nie mam kasy , planuje kupno nowego monitora i głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowego monitora i glosnikow nie bedziesz mial pozytku jesli zasilacz ci kompa spali. Z obudowa Logic masz tez zapewne zasilacz Logic 500W, ktory to jest na czarnej liscie PSU mogacych uszkodzic i siebie, i reszte komponentow. Wybor jest twoj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim 4 rdzeniowym procu jest temperatura

w spoczynku 45 stopni a jak gorąco w domu to mam 50-51 stopni

w stresie 50-55 stopni

Więc chyba to są normalne temperatury dla takich procków

W spoczynku ok. ale w stresie zbyt niska różnica jak na czterordzeniowca. Obciąż procka prime95(on obciąża na 100 procent wszystkie rdzenie procka, nawet jeśli masz ich sto to wszystkie) i sprawdź temp po kilku minutach. Wtedy na pewno ci wyjdzie temp. większa. A czym obciążałeś procka wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ UP Moim zdaniem OCCT on jest lepszy, bo szybciej wylapie bledy i czesto zamiast czekac na bsoda wyswietli "Error detected on Core#x" i na ten blad wcale dlugo czekac nie trzeba... Ponoc Intel Burn Test jest tez kompatybilny z prockami AMD (KLIK KLIK). IBT bije na leb wszystkie Prime'y czy OCCT. Niestabilnosc kompa potrafi wskazac o wiele szybciej, bo obciaza cpu jeszcze mocniej anizeli P95/OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie są najgorsze, choć optymalne też nie są. Martwią wahania napięć na wykresach. Sprawdź jakie napięcia podaje zasilacz na linii +12V w idle i stresie za pomocą miernika (obserwuj również wahania napięć). Jeśli mierniki na płycie się nie mylą, to zasilacz masz do wymiany na już.

Do obudów Logic czasem dawany jest Modecom Feel, tak samo jak do obudów Modecoma czasem dawane są zasilacze Logic. W końcu ta sama firma i podobna jakość produktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV
Temperatury nie są tragiczne, ale z procesorem mogłoby być lepiej. Zmieniałeś kiedyś pastę termoprzewodzącą?

Nigdy nie korzystałem z taśmy termoprzewodzącej.

Martwią wahania napięć na wykresach. Sprawdź jakie napięcia podaje zasilacz na linii +12V w idle i stresie za pomocą miernika (obserwuj również wahania napięć). Jeśli mierniki na płycie się nie mylą, to zasilacz masz do wymiany na już.

Przepraszam , trochę zielony jestem w tym temacie.

Dzisiaj (11 lipca) temeratura na dworze : 35 , komp : GPU 57 , PROC : 49 , RDZENIE 44 A COOLING FAN nawet 5.0 (!) . Hmm. wymiana zasilacze wg. mnie też dobrze zrobi , dodatkowo można dokupić dodatkowy wentylator (np. cooling master).

EDIT :

skąd można pobrać miernik

hahahahah sory (a tak przy okazji czy jest taki program? zielony jestem jak toudi :) więc nie pisać "you troll")

Na razie wyłanczam komputer , chociaż poukładam kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...