Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

i7quad

Doczytywanie tekstur w grach

Polecane posty

Witam jestem nowy i mam problem z doczytywaniem tekstur w grach np; w wiedźminie drzewa się doczytują , a pół roku temu grałem na tym samym kompie i wszystko śmigało ładnie. GTA 4 , eflc(obiekty) , ac 2 (drzewa, budynki) Przekręcam mysz a to mi się na własnych oczach doczytuje . Wcześniej tego nie miałem problemu z doczytywaniem.

Mój PC

Procesor: Intel i 7 -2,70 ghz

karta graficzna: gtx 260 896mb (najnowsze sterowniki)

ram'u 3gb

system : Vista 32 bit

- Co mi poradzicie ?

- Może przeinstalować system ?

- Przeczyścić kompa(wewnątrz) (w tym kartę od grafy) ?

- Czy u was to też występuje ?

Proszę o Pomoc :rolleyes: (odpowiedzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dysku, pamięci, zasilacza i płyty głównej poproszę. Dokładny model karty graficznej(np. Gainward GTX260 Golden Sample) też się przyda. Procesora nie podkręcałeś? System jest czysty, partycje zdefragmentowane, antywirus włączony?

- Przeczyścić kompa(wewnątrz) (w tym kartę od grafy) ?

Przyda się.

Masz jakieś chłodzenie procesora? Sprawdzałeś temperatury CPU i karty graficznej?

Na początek możesz wyczyścić komputer, włączyć GPU-Z z zapisem temperatur do loga i załączyć jakiś benchmark-sprawdź, czy są artefakty (błędy w wyświetlanym obrazie). Na później zostawimy HDTune i MemTesta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pół roku temu miałeś te same stery do grafiki? Przeczyścić możesz ale raczej nic to nie da oprócz tego, że nie będzie tyle kurzu. Jeśli ci nie wadzi to reinstal systemu możesz zrobić.

No pół rok temu nie miałem tych samych sterów teraz mam najnowsze (aktualne 257.21).

Na początek napisz markę i moc zasilacza. Podaj jeszcze model płyty głównej i pamięci.

Zasilacz FSP FSP500-60GLN(80) 500W 80+ APFC ATX

Moc: 500W

Płyta główna: MSI X58 Platinum

Pamięć: DDRAM 3 1024mb 1333MHz, DDRAM 3 1024mb 1333MHz, DDRAM 3 1024mb 1333MHz

Model dysku, pamięci, zasilacza i płyty głównej poproszę. Dokładny model karty graficznej(np. Gainward GTX260 Golden Sample) też się przyda. Procesora nie podkręcałeś? System jest czysty, partycje zdefragmentowane, antywirus włączony?

- Przeczyścić kompa(wewnątrz) (w tym kartę od grafy) ?

Przyda się.

Masz jakieś chłodzenie procesora? Sprawdzałeś temperatury CPU i karty graficznej?

Na początek możesz wyczyścić komputer, włączyć GPU-Z z zapisem temperatur do loga i załączyć jakiś benchmark-sprawdź, czy są artefakty (błędy w wyświetlanym obrazie). Na później zostawimy HDTune i MemTesta.

Model dysku : Hitach 1TB 32mb SATA2 7200rpm

Karta graficzna: MSI N260GTX-T2D896-OC

Procesor nie podkręcałem (w ogóle nic nie jest ruszane, podkręcane)

System czysty, antywirusa mam.

Chłodzenie procesora wiatraczkami.

Temperatura jest dobra.(płyty, procka, karty) Tu nie ma żadnych zastrzeżeń.

No miałem z 3 razy taki przypadek z artefaktami na pulpicie i w grach takie kropeczki się pojawiły.

O takie jak na tym obrazku:

http://img202.imageshack.us/f/screenshot004mg.png/

Czego to jest przyczyna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom program OCCT, przeprowadź za jego pomocą test GPU:Memtest ustawiony na godzinę i wklej na forum obrazki, które zostaną wygenerowane przez ten program. Jeśli program wyrzuci jakieś błędy, to napisz jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wrzuc te obrazki - to raz. Dwa - procesor nie moze byc za goracy podczas OCCT. Swiadczy to o problemie z ukladem chlodzenia cpu. Jaki masz cooler? Czy pasta termoprzewodzaca jest zalozona (jesli tak - to jaka?)? Czy wentylatory sie kreca? Czy cooler jest prawidlowo zamontowany? Prosze o zdjecie wnetrza obudowy tez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale jeśli procek po trzech minutach jest za gorący, to sądzę, że pora wyczyścić kompa z kurzu i posprawdzać chłodzenie.

Mam kompa na gwarancji nie chce jej stracić , czyli w serwisie powinni mi wyczyścić kompa ?

Tak, wrzuc te obrazki - to raz. Dwa - procesor nie moze byc za goracy podczas OCCT. Swiadczy to o problemie z ukladem chlodzenia cpu. Jaki masz cooler? Czy pasta termoprzewodzaca jest zalozona (jesli tak - to jaka?)? Czy wentylatory sie kreca? Czy cooler jest prawidlowo zamontowany? Prosze o zdjecie wnetrza obudowy tez.

Mam 4 wiatraczki, które chodzą, nie zrobię zdjęcia od środka, bo stracę gwarancje.

Czyli to serwisu oddać niech wyczyszczą go. A co z tymi doczytywanie tekstur we wszystkich grach, no i te kropeczki ( artefakty ) co mi się pojawiły 3 razy na pulpicie jak i również w grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak sprawa wyglada, to oddaj do serwisu, bo bez otwierania budy nie zrobi sie nic jesli chodzi i temperatury.

Artefakty najprawdopodobniej sa objawami przegrzewania sie karty grafcznej lub jej uszkodzenia (a jak sprawa wyglada w biosie - tam tez sa zalamania obrazu?). I tutaj tez nic sie nie zrobi bez otwierania obudowy. Wyjscia nie masz...

Prawde mowiac to watpie, by kompa przeczyscili w ramach gwarancji. Kiedy ty tego kompa kupiles?

Chociaz w moim przypadku kropeczki to ja mialem wszedzie jesli cep otrzymal za niskie napiecie oraz gdy bezskutecznie poszukiwalem stabilnych ustawien dla BCLK 220 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak sprawa wyglada, to oddaj do serwisu, bo bez otwierania budy nie zrobi sie nic jesli chodzi i temperatury.

Artefakty najprawdopodobniej sa objawami przegrzewania sie karty grafcznej lub jej uszkodzenia (a jak sprawa wyglada w biosie - tam tez sa zalamania obrazu?). I tutaj tez nic sie nie zrobi bez otwierania obudowy. Wyjscia nie masz...

Prawde mowiac to watpie, by kompa przeczyscili w ramach gwarancji. Kiedy ty tego kompa kupiles?

Chociaz w moim przypadku kropeczki to ja mialem wszedzie jesli cep otrzymal za niskie napiecie oraz gdy bezskutecznie poszukiwalem stabilnych ustawien dla BCLK 220 ...

Te kropeczki miałem z miesiąc temu, a potem przestało.Mnie wnerwia te doczytywanie tekstur w grach jak obróce myszką to się doczytuje na moich oczach. Kompa kupiłem 13 miesięcy temu. To co nie przeczyszczą mi kompa? Komp troszeczkę buczy z kurzu. Pewnie kurz się usadowił na karcie na stykach , no i na wszystkich podzespołach, więc musi serwis obudowę rozkręcić i tam powyczyszczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pozwól, że spytam bo wcześniej nie zauważyłem takowego pytania. Czy masz plomby na obudowie? Bo jeżeli takowych nie masz (a w większości nie supermarketowych komputerów już ich od dawna nie montują) to równie dobrze możesz sam rozkręcić obudowę i wszystko delikatnie przeczyścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pozwól, że spytam bo wcześniej nie zauważyłem takowego pytania. Czy masz plomby na obudowie? Bo jeżeli takowych nie masz (a w większości nie supermarketowych komputerów już ich od dawna nie montują) to równie dobrze możesz sam rozkręcić obudowę i wszystko delikatnie przeczyścić.

Mam 2 plomby komp ma 13 miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz plomby, a faktycznie masz na gwarancji nadal komputer to zrób tak jak inni Ci radzili. Całkiem możliwe, że faktycznie strasznie dużo kurzu się zebrało w środku. Zresztą możesz też powiedzieć (napisać) o problemach z teksturami wtedy przy okazji przetestują Ci kartę czy się nie uszkodziła w jakiś sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewający się procek może zmniejszać taktowanie, by się nie spalić. Do serwisu go i od razu powiedz im o tym przegrzewającym się procku. Obrazki z OCCT świadczą o źle zamontowanym, lub niedziałającym chłodzeniu. Albo się wentylator nie kręci, albo jest strasznie zakurzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...