Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Irokezik91

Podłączenie dekodera multimedii ADB-5810CD do komputera

Polecane posty

Witam serdecznie! :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli założyłam temat w złym miejscu proszę nie bijcie tylko przenieście... ;)

Otóż chodzi o to że chciałabym podłączyć dekoder telewizji cyfrowej multimedii ADB-5810CD do komputera z kartą graficzną NVIDIA GeForce 9500 GT (nie wiem czy to istotne). Wytłumaczcie mi proszę tak z polskiego na Nasze jak mam to krok po kroku zrobić.

Myślałam żeby zrobić to tak: dekoder -> przejściówka euro na czincze -> karta telewizyjna. Będzie to działało poprawnie czy coś mi się sfajczy? :rolleyes:

Jeśli dobrze myślę to jaką kartę telewizyjną polecacie [zewnętrzną, z pilotem, z funkcją timeshift i zapisywanie filmu na dysk (ważne by można to zrobić za pomocą pilota), oczywiście hybrydową i wejściem na czincze do 250zł.]? I czy nie będzie problemów by korzystać ze wszystkich bajerów tzn. timeshift, zapisywanie filmu na dysk i telegazety? Z góry wieeelkie dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam żeby zrobić to tak: dekoder -> przejściówka euro na czincze -> karta telewizyjna. Będzie to działało poprawnie czy coś mi się sfajczy?

Dobrze kombinujesz, powinno działać.

Oczywiście kabelki podłączamy do urządzeń odłączonych od zasilania (całkowicie - wyjęty kable sieciowy, albo przełącznik zasilania w pozyscji "0" [OFF]).

Jeśli dobrze myślę to jaką kartę telewizyjną polecacie [zewnętrzną, z pilotem, z funkcją timeshift i zapisywanie filmu na dysk (ważne by można to zrobić za pomocą pilota), oczywiście hybrydową i wejściem na czincze do 250zł.]? I czy nie będzie problemów by korzystać ze wszystkich bajerów tzn. timeshift, zapisywanie filmu na dysk i telegazety?

Z używaniem bywa różnie, ale generalnie wszystkie te bajery powinny działać. Pamiętaj że tuner musi obsługiwać MPEG-4, i to nie "zapis w formacie mpeg4" tylko odbiór DVB-T MPEG4 (ponad połowa modeli dostępnych w sklepach i na allegro nie spełnia tego warunku!).

Nie wiem co polecić, nie mam ostatnio do czynienia z tunerami. Na pewno odpadają najtańsze "wynalazki" a allegro, w większości są zrobione na starych układach które nie radzą sobie nawet z pełnym formatem PAL ... a co dopiero z bardziej zaawansowanymi technikami przesyłania obrazu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...