Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mazzakollo

Jaka płyta główna ?

Polecane posty

Najprościej zdjąć blachę obudowy i odczytać model wprost z płyty. Znajduje się on zazwyczaj w okolicy procesora, pamięci albo portów kart rozszerzen.

AIDA32 to już dziadek, jego nowsza, ale też już stara wersja to Everest Home. Najnowszy nie jest już darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, moja płyta to Gigabyte M55S-S3 . Mam pytanko - czy to dobra płyta , i czy da mi możliwość rozbudowy kompa w przyszłości ? Póki co mam na niej 2 gb ramu , ale chciałbym 4 , procesor jednordzeniowy ok.3 ghz , chciałbym dwurdzeniowy , i kartę nvidia 8600 gt z 256 mb na pokładzie , a chciałbym coś żeby miało minimum 512 mb. Czy da się to zrobić na tej płytce ? Nie mam zamiaru robić o/c , acz w przyszłości chcę mieć windows 7 ! Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o wielu , a o podstawowowych czyli zwiększeniu ramu , nowa karta i nowy proc dwurdzeniowy, tyle starczy.. Procesor mam AMD Sempron LE-1150 , podkręcony do jakichś 3 ghz. A właśnie - w CPU-Z pokazuje mi "Core Speed" na coś ok. 2 ghz, ale od sprzedawcy dowiedziałem się że mam około 3 ghz i wierzę w to - ponieważ na 2 ghz nie mógł bym grać w takie tytuły jak UT3 , crysis etc. [a akurat ut3 chodzi mi na mksymalncyh detalach] . Więc czy to możliwe aby w CPU-Z był błąd ? A modelu zasilacza nie znam , ale sprawdzę jak bd mógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daridar - nie przesadzaj, taniej wyjdzie zmienić sam procesor i grafikę niż szarpać się na całą platformę. Płyta + ram swoje kosztują, a przyrost wydajności z użycia pamięci DDR3 tego nie wynagrodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbudowę sprawdź zasilacz, przy no-name nawet nie próbuj rozbudowywać.

na tej płycie całkiem niezła rozbudowa wyjdzie, ale niestety będziesz musiał podkręcić proca bo będzie spowalniał grafę wyższej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...