Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Ciche zgrzytanie dysku

Polecane posty

Mam pewien problem z (tak mysle -po dokładnym obsłuchaniu jednostki centralnej) dyskiem. Mianowicie troszkę zgrzyta(cicho), lecz trochę się tym przejmuję. Problem się pojawił dzisiaj, po wymianie zasilacza. Może jakoś źle podłączyłem kable, albo coś? Wcześniej stacja napędów i dysk były podłaczone oddzielnym kablem. Teraz podłączyłem je jednym kablem(bo pojedynczych nie było w zestawie) .Wygląda to tak: zasilacz-->kabel-->końcówka podłączona do stacji napędów-->kabel-->kolejna końcówka-->kabel-->końcówka podłączona do dysku. Może powinienem dysk i stacje napedów podłączyć oddzielnie, a nie jednym kablem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuń jeszcze suwak w Health do końca i daj resztę odczytów. Martwić może wartość w polu BC (Command Timeout), która jest niezerowa, co może świadczyć o problemach z zasilaniem. Sprawdź, czy wtyczka jest dobrze podłączona, ewentualnie spróbuj użyć innej wtyczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beztytuukq.jpg

Teraz jeszcze sprawdze tą wtyczkę, ale to chyba jutro :)

Edit:

Wyjąłem wtyczkę i włożyłem z powrotem, podociskałem i dalej jest tak samo :/

Jutro jeszcze spróbuje wwymienić wtyczkę i podłącze napęd i dysk osobnymi kablami oraz wymienię kabel od zasilacza na ten, który był w zestawie z zasiłką(teraz mam podłączone na kablu od wcześniejszego zasilacz- choiaż wątpię by w tym tkwił problem.

I jest jeszcze coś. Gdy podłączałem tą główną wtyczkę do płyty głównej nawet po dociśnięciu nie zrobiła charakterystycznego "klik" i za Chiny nie moge tak zrobić( chodzi o tę większą, ta mała "kliknęła" bez problemu)

PS. Myślę, że chodzi o to, aby podłączyć osobnymi wtyczkami napęd i dysk. Jutro sprawdzę i napiszę co i jak :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy! Gdy podłączyłem dysk i napęd oddzielnymi kablami to dysk burczał jak kosiarka( od rzu odłączyłem od sieci z przerażenia ):/. Teraz podłączyłem tak jak wcześniej i jest tak samo, dalej lekko zgrzyta a wartość BC w programie HD Tune jest taka sama jak poprzednio. Może gdy dałem lepszą zasiłke to tak będzie chodził?? :/

PS. Podobny dźwięk wydostaje się z laptopa mojej siostry, ale to chyba nie to samo.

PS2. Gdy dysk pracuje np. coś kopiuje to zgrzyty nie zwiększają się są takie same cały czas

Teraz cały czas zgrzyta! :/ Jest coraz gorzej :/ Pomóżcie ludzie. Czyżby dysk padał, czy zasilacz złe napięcia dostarcza? (gdzieś wyczytałem) Chociaż wątpie bo zasilacz dobry i nowy :/

Wyczytałem teraz, że dysk cyka/zgrzyta gdy dostaje za mało prądu... Ale jakim cudem skoro wczesniej mialem do niczego zasilacz i bylo dobrze a teraz mam dobry i jest źle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... po dokładnym obsłuchaniu ( tym razem z otwarta obudową) wyszło, że ten odgłos pochodzi z...... karty graficznej(?), a dokładniej wiatraka( prawdopodobnie - gdy wyłącze komputer jeszcze przez czas kręcenia się wiatraka słychać ten odgłos) Chyba nie mam się o co martwić :) Tylko teraz pytanie: dlaczego ten dźwięk wydaje dopiero po zamontowaniu nowego zasilacza?

Edit: Teraz jestem na 99% pewny, że to wiatrak od karty graficznej. Włączyłem benchmark FarCry2 na full detale i aa tez full. Odgłosy były podczas testu częstsze i ciut głośniejsze ( wiatrak szybciej chodził - normalka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miarę czysty, ale jeszcze spróbuję go jeszcze wyczyścić. Nie przypominam sobie, żebym go ruszał przy wymianie. Jak już, to przez przypadek mogłem coś tam poruszyć.Karta jest stabilna (benchmark - nie było zadnych błędów, bluescreenow)

Sprawdzę jeszcze kartę programem OCCT. Mogę dać screeny z wynikami testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...