Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

latas

Rozwiązany: Długość kabla, a sprawa internetowa

Polecane posty

Mam w planach(w końcu) założenie internetu przewodowego(najprawdopodobniej neostradę), ale różne okoliczności sprawiają, że kabel musiałby mieć ok. 50-60 metrów długości. W jakim stopniu wpłynęłoby to na szybkość internetu? Jakieś inne niedogodności by mnie z tego powodu czekały(i nie mówię tu o urywaniu tegoż kabla przez różnych pajaców)?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkość jako taką to nie powinno wpłynąć. Może natomiast wpłynąć na jakość sygnału i co za tym idzie stabilność łącza, ilość błędów itp. Zakładając, że jakość połączenia u Ciebie jest dobra, to nie powinno być dużych problemów, niestety jednak być może będziesz musiał z tego powodu kupić inny modem/router, bo te dodawane do Neostrady najlepsze nie są i przy słabym sygnale potrafią zachowywać się dziwnie.

Lepszym pomysłem, ale to niestety zwiększy koszt, jest postawienie możliwie jak najbliżej gniazdka routera z modemem i potem przesłanie sygnału dalej za pomocą kabla ethernetowego, lub WiFi, tylko w taki przypadku przydałby się AP, lub switch obok kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...