Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Nie grający centralny głośnik

Polecane posty

Witajcie. Już od początku kupna karty dźwiękowej Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 USB mam problem z centralnym głośnikiem. Mam pod kartę podłączone Geniusy 5100, i w trakcie testowania kanałów w oprogramowaniu od karty, centralny głośnik działa dobrze, natomiast w grach i filmach milczy. Słychać tylko pomruki subwoofera. Jest to bardzo przeszkadzające, ponieważ w ogóle nie słyszę dialogów w scenkach. Mam zainstalowane tylko sterowniki dołączone do karty z Visty.

[edit]

Nie wiedziałem czy jest to bardziej problem sprzętowy czy programowy, więc w razie czego proszę o przeniesienie. Z góry przepraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś Panel sterowania -> Dźwięk (czy coś w tym stylu - nie miałem do czynienia z 7 ale chyba w tym aspekcie od Visty nie powinien się wiele różnić), a konkretnie - ustawienia głośników? I czy sprawdzałeś, czy głośnik nie jest wyciszony w mikserze (systemowym i ewentualnie Creative'a)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czegoś takiego. Podczas normalnej pracy systemu, pulpit itp. odłącz wszystkie głośniki. Zacznij podłączać każdy jeden po drugim. Możliwe, że zaczną sie wyświetlać komunikaty sterownika karty dźwiękowej o podłączeniu nowych głośników. Będzie Ci kazało wybrać które to głośniki, przednie, tylne czy sabwoofer z centralnymi. U mnie działało to na zintegrowanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem :D Nie zgadniecie jak :P Do głośników wchodzą dwa kable, czerwony i czarny. Czerwony włożyłem do czarnego gniazda, a czarny do czerwonego i działa... Dziwne nie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał na początku że na teście wszystko gra.

Autor podaj jak kolorami podłączyłeś po kolei. U mnie jest też nie po kolei - niebieski, czerwony, zielony, fioletowy (mikrofon).

Spróbuj ustawić też na 7.1 ale nie wiem czy to coś pomorze.

Ups spóźniłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Ciąg dalszy problemów. Teraz wszystko gra, ale po jakimś czasie centralka zaczyna ciszej grać. Ot tak po prostu. Trzeba ruszyć kablami albo przy subwooferze albo przy wejściu w centralce. Także sterowniki raczej nie są winne. Tak średnio po minucie się to dzieje. Może ktoś pomóc? Bo mój limit pomysłów się skończył...

[edit]

Podłączyłem centralkę zamiast prawego tyłu i głośnik gra. Więc czy to może być coś z gniazdem w subwooferze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...