Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaxyLith

Problem z dyskiem twardym

Polecane posty

Czołem !

Jakiś czas temu zakupiłem sobie dysk twardy (10GB) do swojego starego sprzętu (PII 300MHz; 96MB RAM; Karta graficzna GeForce2 MX 32MB; HDD 2GB; WIN98 SE).

Gdy już szczęśliwie go podłączyłem i odpaliłem swój wehikuł ucieszyłem się, bo ujrzałem napis:

Primary Master Disk: LBA ,UDMA 2, 2112MB

Primary Slave Disk: LBA ,UDMA 5, 10110MB

Secondrady Master Disk: None

Seconrady Slave Disk: CDROM, Mode 4

Pomyślałem ? fajnie, BIOS go wykrywa. ;]

Jednak radość nie trwała długo, bo jak włączyłem Mój komputer ujrzałem to:

ss6qh.jpg

Cooo?! No ale jak to?!!! ? pomyślałem.

No i gdy tak rozpaczałem wszedłem w Panel Sterowania / System / Menedżer urządzeń i zobaczyłem:

ss1qm.jpg

ss3w.jpg

ss4ne.jpg

ss5p.jpg

Jeśli ktoś wie w czym tkwi problem to proszę powiedzieć, bardzo mi zależy na tym dysku.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto założyć partycje i zamontować je w Windowsie.

Przeczytaj to i zastosuj się do tego, co jest tam napisane i powinno działać.

Ponadto zapoznaj się z zasadami nazywania tematów oraz z zasadami umieszczania obrazków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale dałeś mi link z opisem tworzenia partycji w Win XP, a ja posiadam 98 SE.

Ale to nic, bo udało mi się ją utworzyć. Problem w tym że ma ona tylko... 8MB :D

post-121972-1268674855_thumb.jpg

A zrobiłem to FDISK-iem.

Przy tworzeniu pisze że maksymalny rozmiar partycji to 8MB.

post-121972-1268675067_thumb.jpg

Jak można zrobić, aby partycj miała większą pojemność? (1-szy raz się czymś takim bawiem)

A propos zasad to przepraszam, za bardzo się pospieszyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ja widzę na tym dysku partycję NTFS, której 98 "raczej" nie zobaczy :). Ja bym spróbował ją usunąć (tą 8-megową też) spod fdiska i założyć nową, a dopiero, jak fdisk nie da rady, to bym próbował mieszać z partycjami za pomocą innego softu :).

I jak coś, to radziłbym fdiskiem mieszać spod DOSa - uruchamiając komputer z "Dyskietki ratunkowej", czy jak to się nazywało. Ewentualnie można też przy uruchamianiu systemu przytrzymać bodajże Ctrl, wówczas powinno się pojawić menu podobne, jak w XP czy Viście, z wyborem różnych opcji (Tryb awaryjny itd.), spośród których należy wybrać "Tylko wiersz poleceń".

Aha, mały tips - jak coś pokiełbasisz w fdisku, to pamiętaj, że w wersji od MS ten program wprowadza zmiany na dysku dopiero po wyjściu z niego. Czyli nie stukaj w panice Esc, tylko z zimną krwią zresetuj komputer (przyciskiem na obudowie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam pamięć dobrą, ale krótką, więc spierać się nie będę :). Zresztą i tak ostatni raz korzystałem z FreeDOSowego fdiska, niby twórcy tego systemu celują w 100%-wą kompatybilność z DOSem od MS (w tym z wersją 7.x, która jest obecna w Windowsach 9x), ale może akurat to narzędzie ulepszyli w stosunku do pierwowzoru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...