Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcinekroj

Komputer zawiesza się w grach oraz przy wejściu do programów takich jak Everest, Aida itp.

Polecane posty

Witam,

mam same problemy z moim komputerem, odkąd go kupiłem trochę ponad miesiąc temu.

Oto jego specyfikacja:

Intel Core i5 750 (2.66 GHz, niekręcony, ale chodzi na 2.8 na mnożniku 21)

Goodram 2*2 gb 1333 MHz DDR3

Gainward GTS 250 Green Edition 512 MB

Gigabyte GA-P55A UD3 (bios F5)

OCZ ModXStream Pro 500 W

Windows XP Home SP3

Po złożeniu go miesiąc temu, zainstalowaniu Windowsa i wszystkich sterów poinstalowałem kilka programów oraz gier i tutaj zaczęły się schody. Everest, CoreTemp32, AIDA, CPUCool powodowały Blue Screeny, przy większości gier które wtedy zainstalowałem (demko Crysisa, Ninja Blade, SEGA Rally i jeszcze parę innych) miałem zawiasy komputera (wentylatory chodziły, ale komp jako tako nie odpowiadał). Do tego programy pokazywały skaczącą częstotliwość procka (pomiędzy 2.8 a 3.3 GHz) i jego napięcie (0.9-1.2). Chciałem zainstalować pożyczonego Windowsa 7, to podczas instalacji też się zawieszał, tak samo przy próbie naprawy XP. Poradziłem sobie z tym instalując BIOS w wersji F5 (miałem F2). Wtedy wyskakiwały tylko Blue Screeny, więc pousuwałem te programy, pogrzebałem w BIOSie (wyłączyłem USB 3.0 i SATA 3 oraz przełączyłem kilka opcji z AUTO na ENABLED, w tym Turbo)

Niestety, od wczoraj mam znowu kłopot z BS oraz zawiasami w grach (nie uśmiecha mi się codziennie instalować na nowo NFS Shifta, żeby w niego pograć bez zawiasu). Wymuszając dzisiaj BS, udało mi się zrobić zdjęcia kodu (0x0000008E), pogrzebałem w necie i znalazłem że to może być wina "braku zgodności sprzętowej (problem ze sterownikiem lub Biosem)".

Po przeczytaniu że to może problem ze sterownikiem, od razu przyszła mi do głowy opcja, że to może być związane z kartą graficzną. Można powiedzieć że co 2-3 dni podczas dłuższego grania gra się zawieszała na 10 sekund, później znikały tekstury w grach, ale wystarczyło alttabować się i już grafika w grze się naprawiła. A po wyłączeniu gry wywalało błąd że sterownik graficzny przestał odpowiadać. Tylko że... Wentylator na 100%, temperatura rdzenia max 55-60 stopni w zależności od obrotów. Z tym także sobie poradziłem, po prostu obniżyłem taktowania pamięci z 1000 na 983 MHz, ale podniosłem zegary rdzenia (z 702 na 712 MHz) oraz shaderów (z 1512 na 1534 MHz).

Ma ktoś jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić? Teraz mam sterowniki do karty w wersji 196.34 (wcześniej miałem 196.21).

EDIT: Z tego co wiem to GTSy 250 są w technologii 55 nm i mają układ graficzny G92b, a przy moim GTSie pokazuje 65 nm i G92, nie wiem czemu.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pamięć za pomocą programu memest86, lub memtest86+. Test powinien trwać jakieś 3 godziny, lub do pierwszego błędu i napisz co z tego wyszło. Ściągnij OCCT i sprawdź stabilność karty. Wykonaj testy GPU:OCCT oraz GPU:Memtest, na początek powinny wystarczyć testy trwające jakieś pół godziny. Po zakończeniu testów wrzuć na forum wykresy, które wygeneruje OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.przeklej.pl/plik/occt-rar-000c298ou96u

Tutaj są wszystkie wykresy (jeśli chodzi o GPU:Memtest to nieważne czy wpisałem 512 czy 4096 to i tak testowało prawie 6 minut). W półgodzinnym teście karta doszła do ok. 85 stopni przy wentylatorze na 35%, potem zwiększyłem obroty do 100%, stąd późniejszy spadek temperatury. Prywatne odczucia- od 55 stopni na karcie komp zwalnia (stronka się dłużej przewija, dłużej ładuje).

Memtestem zobaczę najwcześniej jutro wieczorem:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...