Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ScrOOl

Rozwiązany: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - brak dżwięku w grach i innych

Polecane posty

Witam. Już wyjaśniam. Dziś kupiłem w/w kartę, odinstalowałem i wyłączyłem zintegrowaną dźwiękówkę, podłączyłem nową kartę, zainstalowałem stery, zrestartowałem komputer i tu zaczyna się problem. Kiedy chcę posłuchać muzyki czy pograć nie mam w ogóle dźwięku. Jedyne co słyszałem w słuchawkach to moment w którym Skype połączył się z Internetem oraz w momencie gdy ktoś do mnie dzwoni na skype (samego rozmówcy już nie słyszę) i kiedy w systemowym mikserze wybiorę w zaznaczonym miejscu z listy opcję "Głośniki" i zmienię sobie poziom głośności. Wtedy jest to charakterystyczny dźwięk taki jak np w "Viście". Tak wygląda to okno po wybraniu opcji "Głośniki" i nie ma tam żadnego ruchu. Natomiast w "SPDIF Out" w sytuacjach kiedy powinien być dźwięk (słuchanie muzyki, granie, rozmowa) wygląda to w ten sposób, a dźwięku ani widu, ani słychu. To by było tyle co do opisu problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu podepnij urządzenia audio do najprostszych wyjść (zielone, niebieskie, czarne). Jeśli software jest dobry, sam powinien się zapytać co wpiąłeś, i pomóc ci skonfigurować ustawienia (skoro ja mam to na zintegrowanej płycie gł, to Creative też mieć to coś powinien).

A sterowniki chipsetu zainstalowane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia na karcie od lewej są kolejno pomarańczowe, szare, zielone, białe (które świeci się na czerwono). Do zielonego podłączone są słuchawki a do białego (czerwonego) mikrofon (na razie mnie nie interesuje, najpierw zajmę się dźwiękiem). Na głośnikach to samo.

eśli software jest dobry, sam powinien się zapytać co wpiąłeś, i pomóc ci skonfigurować ustawienia

Nic nie wyskakuje, żadne okienko, dymek, nic. W zintegrowanym Realteku owszem, pokazywało się do którego wejścia zostało podpięte urządzenie.

A sterowniki chipsetu zainstalowane ?

Sterowniki z płyty (według nadruku na plycie - dla Visty, ja mam Win7) zainstalowałem, robiłem wszystko to o co prosił instalator.

Aha, po zainstalowaniu sterów zaistalowałem DirectX'a 9, tego co był na coverze w najnowszym CDA.

Dodam też, że kartę wpiąłem do ostatniego złącza PCI (ostatni slot w obudowie) na płycie gł (Gigabyte MA790XT-UD4P), kto wie, może ma to jakieś znaczenie.

EDIT:

Wcześnij dźwięk sprawdzałem tylko w CoD4, ale teraz sprawdziłem w BF2, pogrzebałem w opcjach i wszystko w Bf jest ok. Szkoda, że tylko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tego?

PPM na głośniczku w pasku zadań.

W tym oknie zaznacz twoją kartę dźwiękową jako domyślne urządzenie dźwiękowe.

beztytuu01.th.png

U mnie to pomogło i od razu cieszyłem się dźwiękiem.

Dzięki sCothMe! Działa! :tongue:

Temat można zamknąć. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...