Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cr!s

Windows 7 i XP

Polecane posty

Sprawa wygląda tak: mialem zainstalowany windows 7 ultimate x86 na dysku C:. Okoliczności (niedziałający soft) zmusiły mnie do zainstalowania XP. Utworzyłem odrębną partycje, zainstalowalem na niej xp (nie usuwałem windows 7). Oczywiście po instalacji xp windows 7 już się nie uruchamiał, zainstalowałem EasyBCD i pozmieniałem ustawienia bootloadera (robilem to wg tego poradnika). Wszystko pięknie ładnie, przy włączeniu PC mam do wyboru XP albo 7. Jednak po włączeniu 7 w prawym dolnym rogu było napisane coś w stylu że posiadam nielegalną kopie windows, pulpit zrobił się czarny, windows włącza sie 2x dłużej i wyskakują denerwujące alerty. O co chodzi? Przeczytałem, że wyłączenie usługi ochrona oprogramowania może coś podobnego powodować, lecz mam ja włączoną. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Twój system z jakiegoś powodu został rozpoznany jako piracki. Gdzie nabyłeś system (tzn. normalny sklep, Allegro, czy jeszcze inną drogą)? Ogólnie będziesz musiał skontaktować się z MS i to wyprostować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sklepie (media markt). Dodam, że wcześniej wszystko było w porządku, problemy pojawiły sie od razu po zainstalowaniu XP (wcześniej przed instalowaniem używałem 7 kilka godzin i wszystko było ok). Może ta 7 jest wrażliwa na zmiany w bootmanagerze i stad te problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Gdyby była aż tak wrażliwa, to moja już po jednym dniu użytkowania by odmówiła posłuszeństwa. Najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z MS, być może jakiś błąd w WGA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...