Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bobsonrobson

Jak skonfigurować bootloader XPka, by pokazywał odpowiedni bootscreen

Polecane posty

Witam. mama jeden system operacyjny XP ostatnio bawiłem się zamianę boot screna i logo screna pozmieniałem obrazki wszystko działa ale teraz kiedy uruchamiam komputer wyskakuje boot loader i każe wybrać mi system operacyjny. Mam tam do wyboru oryginalny boot scren backup file i aktualnie zmieniony boot scren, Szukałem co mam zrobić w takiej sytuacji żeby przeskakiwało te okno albo jakoś to zrobić żeby wszystko włączało się normalnie ale z podmienionym obrazkiem. Dodatkowo może znacie jakieś triki jak zmienić logo screna i boot screna nie używając żadnych programów ?

Poprawiłem tytuł tematu. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na forum zawartość pliku boot.ini (powinien znajdować się na partycji, z której startuje system). Generalnie trzeba się nim pobawić, konkretniej przydatne będą zabawy opcjami default i timeout.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobsonrobson

Próbowałem coś takiego kiedyś zrobić w W2k (za wiele od XP się on nie różni :)) za pomocą Resource Hackera, t. j. podmieniałem stosowną bitmapę w pliku bodajże kernel32.exe (nie mam 100% pewności co do nazwy, jednak na pewno to było z "kernel" w nazwie). Efekt - BSOD, by taki sposób działał, trzeba podobno użyć specjalnie zmodyfikowanego pliku o ww. nazwie. Ponieważ niezbyt entuzjastycznie podchodzę do podmieniania ważnych plików systemowych za pomocą zamienników pobranych z niezbyt pewnego źródła, moja "zabawa" się na tym skończyła. Niestety, XP/2000 to nie 9x, tu się nie da w prosty sposób podmienić ekranu startowego (na 2k nawet programy specjalnie przeznaczone do tego - bodajże BootSkin lub BootScreen - czasami generowały u mnie BSODa przy uruchamianiu systemu z własnym ekranem ładowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na forum zawartość pliku boot.ini (powinien znajdować się na partycji, z której startuje system). Generalnie trzeba się nim pobawić, konkretniej przydatne będą zabawy opcjami default i timeout.

To mój Boot.ini zastanawiam się czy mam usunąć ostatnie linijki czy zmienić jakąś wartość ?

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=TUKernel.exe /TUTag=MOKY4I

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=TUKernel.exe /TUTag=RPKLZ0

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=RPKLZ0-BAK

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="(Backup Line) Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...