Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Emulator pada x360 pod SL-6555-SBK

Polecane posty

Poszukuje działający emulator pada x360 dla pada SL-6555-SBK. Znalazłem działającą wersję ale wykrywa ona tylko gałki analogowe, w dodatku nie poprawnie. Ewentualnie, jeśli ktoś ma tego pada, mógł by mi podesłać swój plik xbox360cemu.dll.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu gra nie obsługuje padów? Nie wiem w co ty tam grasz ale spróbuj jeszcze Xpadder (wersja 5,3 bo darmowa). Będziesz musiał w nim się pomęczyć z adaptacją sterowania klawiaturowego do pada ale jeżeli nie znajdziesz tego pliku konfiguracyjnego to będzie to jedyne wyjście. Jeżeli grasz w FIFĘ to jeszcze TUTAJ masz różne triki konfiguracyjne. Znajdź swojego pada i próbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xpadder wykrywa tylko gałki? Może pad jest walnięty?

Tak czy siak ten pad i tak do ścigałek średnio się nadaje. No chyba że nie używasz spustów do gazu i hamulca tylko masz je np na gałkach. Tak jak może zauważyłeś na forum z pierwszego linka ludzię się męczą z tym że spusty są na jednej osi. Czyli nie da się używać obu spustów w sposób analogowy. Trzeba przeznaczyć prawie cały zakres osi dla jednego a drugi zrobić na cyfrowy. Bo wciśnięcie obu analogowych powoduje wzajemne znoszenie się spustów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego pada i również przyciski są złe, choć gałki wszystkie chodzą (gram w PES-a 2010). Ściągnąłem Xpadder, ale nie wiem jak mam skonfigurować przyciski.

Tutaj masz filmik jak się xpadder'e posługiwać. Mi pomogło:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-sterow...-za-pomoca-pada

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-poslug...ogramem-xpadder

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiedziałem że ktoś nawet filmiki zrobił z instrukcją obsługi do Xpaddera :D. Obsługa przez Autohotkey to jest trochę skomplikowana, Xpadder jest prosty jak drut. Wykrywasz przyciski w każdej z zakładek, zapisujesz ustawienia urządzenia, przypisujesz przyciski do wykrytych "okienek" przycisków, zapisujesz profil i jedziesz. Można nawet zrobić przełącznik profili dla któregoś z przycisków i to w dowolnym trybie (włącz-wyłącz, przytrzymaj, powtarzaj itp). Nie pamiętam ale chyba dla gałek można było też ustawiać strefy czułości i działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad nie jest walnięty. Działa wszystko ok. Tylko że nie ma wibracji w gridzie. Nie używam xpadera, bo nie jest potrzebny - grid normalnie wszystkie przyciski wykrywa, da się grać. To emulator pada do xboxa wykrywa tylko analogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje działający emulator pada x360 dla pada SL-6555-SBK. Znalazłem działającą wersję ale wykrywa ona tylko gałki analogowe, w dodatku nie poprawnie. Ewentualnie, jeśli ktoś ma tego pada, mógł by mi podesłać swój plik xbox360cemu.dll.

Witam, mam takiego samego pada. Sciągnij Xinputemu 3.1 emulator pada pod x360. Następnie w notatniku wyedytuj plik xbox360cemu. Ze stronki ustawieni do pada z postu #6 skopiuj ustawienia i wklej do edytowanego pliku xbox360cemu zastępując domyślne ustawienia. Zapisz plik. Następnie uruchom XinputTest i sprawdz czy ustawienia Twojego pada są poprawne. Jesli wszystko zrobiłeś dobrze to Twój pada powinien działać poprawnie jako pad do x360. Nastepnie aby z tego skorzystać, wystarczy skopiować te wszystkie pliczki z emulatora w miejsce gdzie jest plik exe gry. Od tej pory Twój pad będzie wykrywany jako oryginalny pad x360. Miłego Grania :laugh: Na koniec jeszcze jedna uwaga, wpierw nalezy wgrac standardowe sterowniki do pada.

Mam nadzieje że udalo mi się pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach (Mini Ninjas) nie wystarczy skopiowanie do głównego katalogu. Trzeba wrzucić bliki do c:\windows\system32. Uprzednio jednak na wszelki wypadek należy skopiować stare w bezpieczne miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...