Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jax

laser vs optyk

Polecane posty

Witam,planuje kupic nową mysz do 100 zł.Ostatnio pojawiło sie sporo tematów na forum na temat myszek.Czytając je doszedłem do wniosku że w tej cenie najlepsza jest A4tech X-738K(optyk) ale znalazłem MICROSOFT SideWinder X5(laser) na allegro za 90 zł . Ktoś napisał że do 200 zł nie warto ładować sie w laserówki.Łupie w Cs

A wiec którą wybrać ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również łupie w CS (Teraz Source kiedyś 1.6) gram na optyku logitech mx518 (a4 tech ma te same bebechy co 518) i chwalę ją sobie, moja styczność z laserami była krótka (Razery) i nie wyczułem znaczącej różnicy, dodam, że w jednym z ostatnich cda było porównanie laserów i optyków, jednak poniżej 200zł to nie najlepszy sprzęt. ja brałbym A4 jednak jest tu gość, o nicku Doman18, on świetnie zna się na myszkach i klawach, więc pewnie zobaczy ten topic ci dobrze poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2. a4tech X-750 (pierwszą zalałem colą :) ) za ok. 70-80 zł i mogę ją z czystym sumieniem polecić - po prosu się w niej zakochałem. Pewnie dlatego, że nie grałem nigdy na myszce za ok. 200 zł ale i tak jest dobra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 jednak jest tu gość, o nicku Doman18, on świetnie zna się na myszkach i klawach, więc pewnie zobaczy ten topic ci dobrze poradzi.

O kurde, teraz to czuje się jak Adaś Małysz na olimpiadzie - ta presja fanów xD. A poważnie to prawdziwymi ekspertami są goście od których się tego wszystkiego dowiedziałem. Dzisiejsze, prawdziwe testy myszek to kupa wzorów i wykresów. Na razie jedyne profesjonalne testy robi ESREALITY i Japończycy. Przykład wykresu

I2All.gif

Ja w aż takie szczegóły się nie zagłębiam, ufam temu co ci ludzie mówią, jak radzą innym, sam pytam jak czegoś nie jestem pewny.

Ponadto mam konta na 7 forach zwązanych z komputerami i grami i widzę mniej więcej na jakie produkty się ludzie skarżą, jakie chwalą i jak często suche testy gdzieś tam w gazecie oraz ogólna opinia o firmie rozmija się z prawdziwym użytkowaniem i wyciągam z tego wnioski. Np Deathadder w testach i teorii jest myszką idealną. Chyba tylko kilku osobom na świecie udało się zgubić na niej kursor. Ale początkowe problemy z firmwarem, padające mikrostyki i inne różne problemy sprawiły że nie podzielam entuzjazmu wielu graczy.

Tak czy siak chciałem wyjaśnić że nie jestem ekspertem, sam uczę się od lepszych od siebie.

Wracając do tematu zacytuję jednego z owych ekspertów

Obecnie myszki można podzielić już na 2 kategorie: optyczne i laserowe. Często ludzie myślą, że laser to będzie lepszy bo brzmi to tak profesjonalnie i precyzyjnie. To jest błąd. Sensory laserowe są obecnie w fazie rozwoju, który jednak jeszcze potrwa, gdyż najnowsze myszki laserowe mają jeszcze bolączki typu akceleracja wsteczna, czy współpraca z niektórymi typami podkładek. Dlatego warto się zastanowić, czy inwestować w kupno lasera, jednak wtedy jedynym opłacalnym wyborem byłby Microsoft Habu; czy też kupić technologię, która wraz z Razerem DeathAdderem osiągnęła swój kres

Tutaj trzeba dodać że jedynie sensor AVAGO 9500 zbliżył się do jakości optyków. Ale myszki z tym sensorem (Ozone Smoge, Cyber Snipa Silenced, logitech g500) nie kupimy za mniej niż za 170zł. Reszta wymaga różnych chwytów softwarowo-hardwarowych żeby wyeliminować niedoskonałości. Im myszka tańsza tym te zabiegi są mniej skuteczne lub w ogóle ich nie ma. Optyk to pewność że nie będziemy mieli problemów z niekompatybilnością podkładek, kursor nie będzie skakał przy snajperce (jak koledze z innego topika) i nie będzie się dziwnie zachowywał.

Więc w odpowiedzi na twoje pytanie - jeżeli grasz w CSa już długo i dużo lub bardzo dużo ja nie pchałbym się w tego sidewindera x5. Głównie polecałbym mx518 lub tego 738. Jednak najlepsi CSowcy grają na low sensowcu - Intelimouse Explorer 3.0 i na nią bym zwrócił uwagę

Natomiast jeżeli wiesz że CS to przejściowa przygoda a ten Sidewinder na allegro jest ze sklepu, z gwarancją to mógłbyś się pokusić. Oczywiście o ile tylko kształt ci odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Doman18 ale mam jeszcze jedno pytanie.

Co sądzisz o M$ IntelliMouse 1.1?? będzie się ona nadawała do gry w CS ?

Kurcze aż sie wierzyć nie chce że mysz 400 DPI może być taka dobra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 to tylko nieco odświeżona 1.1 więc ja bym nabierał 1.1. Pamiętaj tylko że są różne wersje tej myszy. Najstarsza jest ta zwykła, 2 przyciskowa ze scrollem. Nowsze są już z 2 dodatkowymi przyciskami po bokach.

Kurcze aż sie wierzyć nie chce że mysz 400 DPI może być taka dobra

Ilość DPI w myszce jest takim samym wyznacznikiem jej jakości jak ilość megapiskeli w aparatach fotograficznych. Co bardziej zainteresowani tematem ludzie się po prostu z tego śmieją.

Dlatego tutaj musisz dobrze się zastanowić. Bo jeżeli grałeś na medium czy high sens to będziesz miał duże problemy z przestawieniem ale to ci się opłaci jeżeli myślisz o jakimś skillu w CSie. Bo faktem jest że każdy kto chce poważniej grać w CSa prędzej czy później przestawia się na low sens. Z resztą wystarczy gdzieś na jakichś forach o tej grze popatrzeć kto jak gra i na jakich myszkach oraz ustawieniach. Ja osobiście nie interesuje się CSem ale z tego co wiem sam Filip "Neo" Kubski gra na IE 1.1 SS o ile to nazwisko ci cokolwiek mówi.

Jeżeli zdecydujesz się tego IE 1.1 to pamiętaj żeby zainwestować w dobrą, dużą i jak najbardziej śliską podkładkę.

No ale jeżeli CS to chwilowe zauroczenie i nie planujesz na nim siedzieć następne kilka lat to daruj sobie IE i te zabiegi z przestawianiem się na low sens. Kup A4techa lub tego Sidewindera bo są dużo bardziej uniwersalne i pozostań przy medium/high sens. Może nie będziesz Pr0 graczem ale nie będziesz musiał się męczyć a makra i przestawianie DPI w locie przyda ci się w wielu innych grach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip "Neo" Kubski to nazwisko dużo mi mówi.To mistrz z PGS.Interesuje się CS więc wiesz chwilowo zauroczenie to nie jest.W inne gry nawet nie gram...

Czyli podkładka Razer Golliathus ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podkładka Razer Golliathus ??

Normalnie to od razu bym ci ją polecił ale się wstrzymałem bo się bardzo łatwo brudzi. Nie wpływa to na właściwości ślizgowe ale ludzie na to narzekają. Boki się też strzępią. Oczywiście mówimy o wersji "Speed" (śliska) bo w wersji "Control" wszystko jest ok. W twoim przypadku bierz wersję Speed Alpha (największa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle od siebie, że mam już jakiś czas A4Tech X-738k. Dałem za nią bodajże 80zł i powiem, że jestem zadowolony. Mysz dobrze w ręce siedzi, jest dosyć precyzyjna i w sumie jak dla mnie gryzoń spoko. A jeśli chodzi o csa to gram na 800dpi i jest ok ale kto co lubi. Na low dpi lepiej banie wchodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip "Neo" Kubski to nazwisko dużo mi mówi.To mistrz z PGS.Interesuje się CS więc wiesz chwilowo zauroczenie to nie jest.W inne gry nawet nie gram...

Czyli podkładka Razer Golliathus ??

Ta podkladke szczerze odradzam. Mialem ja juz prawie rok i bylem z niej srednio zadowolony. Przede wszystkim irytuje jej kiepskie wykonanie. Bardzo lubi sie zataczac i brudzic. W dodatku jest chyba najtrudniej czyszczaca sie podkladka swiata. Niecaly tydzien temu kupilem Steelseries QCK i jestem bardzo zadowolony - podkladka bardzo latwa do czyszczenia (wystarczy dmuchnac), dosc sliska, ale zapewniajaca kontrole, i co najmniej przyzwoitej jakosci.

Razer nie jest taki zly, ale pamietaj takze, ze niektore myszki bardzo nie lubia sie z ta podkladka. Nie chodzi o sensor (ogolnie pod tym wzgledem podkladka jest OK), ale o material, ktory szoruje po obudowie myszki zamiast po samych slizgaczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, raz zdarzyło mi się grać na Razerze Lachesis na podkładce SS tylko, że nie pamiętam jakiej. Pamiętam, że to było lan-party i ktoś ączymś zabrudził, czyszczenie zajęło koledze sekundę i wyglądała jak nowa. Lachesis chodził na niej dość pewnie (takie były moje odczucia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...