Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paprykaz

Rozwiązany: Problem ze switchem

Polecane posty

Witam, miałem nadzieję, że nie będę musiał się was radzić ale niestety muszę.... Posiadam switch Asus GigaX1005 pc takiego jak w sygnaturce i laptopa Dell Latitude L110 (Staruszek już ma 5 lat na karku) i na obu zainstalowany jest Windows XP Pro SP2. Problem polega na tym: Po podłączeniu obydwu do switcha internet jest odbierany tylko w 1... albo przez pc albo przez laptopa, zależy który szybciej złapie sygnał... I moje pytanie jest takie: Jak zrobić żeby internet był na 2 komputerach a nie tylko na 1 ? Sterowniki do laptopa są aktualne i do pc też :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim dostawcą też jest Vectra, więc podejrzewam, że tak samo jak u mnie masz to zorganizowane. Problem polega na tym, że do tego modemu możesz podłączyć tylko jeden adres IP. W przypadku switcha do modemu podłączają się 2 adresy IP. Ten który jest pierwszy zostaje podłączony, natomiast pakiety 2 kompa są olewane.

Niektóre switche mają możliwość prostego routingu, ale to już musiałbyś mieć poważniejszy sprzęt, nie sądzę żeby to co ty masz miało takie możliwości. Jednym rozwiązaniem jest kupienie routera, albo możesz to zrobić w ten sposób, że jeden komp będzie się łączył z netem i udostępniał to połączenie drugiemu kompowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...