Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michas93

Monitor gubi sygnał

Polecane posty

Witam, mam problem: otóż mój nowy monitor (mam go 6 miesięcy - jest jeszcze na gwarancji) nagle gubi sygnał. Jest to BENQ E2220HD. Sprawa wygląda tak, że po pewnym czasie, gdy np gram w warcrafta ekran staje się czarny, wyskakuje komunikat "No signal detected", a lampka na monitorze z zielonej staje się pomarańczowa. Aby go ponownie uruchomić, muszę wyłączyć kompa i odczekać ok 5 minut, po czym wszystko działa dobrze na jakąś godzinkę i z powrotem jest to samo. Napewno nie jest to wina kompa, gdyż był w serwisie i tam go sprawdzili, a pozatym, gdy nie ma obrazu, to nadal mam dźwięk. Napewno nie jest to wina kabli, gdyż zasilający jest nowy, a sprawdzałem to na kilku sztukach, a kabel RGB tak samo. Mój komputer: Intel core 2 duo E7500 po 2.93GHz, 3GB RAMu, ATI Radeon z serii HD 4800 z 512MB i Windowsem XP. Jak myślicie, co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest w porządku, kable też sprawdzałem. Moja płyta główna to Intel DG41RQ G41 z podstawką LGA775. Niestety ze względu na plomby nie mogę sprawdzić zasialacza, a nie umiem tego zrobic bez zdejmowania obudowy. Zauważyłem również, że zakażdym razem gdy ekran w ten sposób gaśnie wiatraczki strasznie zwiększają obroty i zaczynają hałasować aż do czasu, gdy wyłączę kompa - potem znowu pracują normalnie aż do następnego razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem również, że zakażdym razem gdy ekran w ten sposób gaśnie wiatraczki strasznie zwiększają obroty i zaczynają hałasować aż do czasu, gdy wyłączę kompa - potem znowu pracują normalnie aż do następnego razu.

Monitor jest sprawny.

Masz problem z zasilaczem, albo chłodzeniem (raczej procesora niż karty graficznej, ale bez testów pewności nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz zdejmowac plomb, to jedz do serwisu, opowiedz o problemie i niech cie wymienia zasialacz na jaki bedziesz chciał, mysle ze markowe 450 W starczą, nie ma co trzymać bomby w obudowie bo predzej czy pozniej wybuchnie kosztem podzespołow :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92
Niestety ze względu na plomby nie mogę sprawdzić zasialacza, a nie umiem tego zrobic bez zdejmowania obudowy.

Więc poszukaj w dokumentacji kompa jaki zamontowano zasilacz. Ale coś czuję, że jest klasy Tracera lub innego Feel-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...