Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Layne

Klawiatura Razer Lycosa - problemy.

Polecane posty

Jakiś miesiąc temu kupiłem klawiaturę Lycosa (wersja "zwykła") firmy Razer. Dwa tygodnie później zaczęły się problemy. Pierwszego dnia odmówiło posłuszeństwa kilka klawiszy, przestawały działać (bądź też "wciskały się" powtarzając ciągle 1 znak). Restart PC bądź wyciągnięcie wtyczki USB i wsadzenie jej z powrotem naprawiało problem. Niedługo potem zaczął wariować panel dotykowy (chyba), komputer sam uruchamiał mi program Windows Media Player, jednocześnie minimalizując obecnie uruchomioną aplikację. Jeśli używałem innego playera (Quintessential Media Player), to klawiatura przeskakiwała przez kolejne piosenki. instalacja softu z płyty nie bardzo pomogła, zniknął problem z "wyłączającymi" się klawiszami (albo miałem szczęście i od tego czasu po prostu nie wystąpił). Czasem też, gdy w trakcie tych wariacji wyjmę wtyczkę z USB komputer się restartuje. Zauważyłem też, że problemy zaczynają się po dłuższym czasie korzystania z komputera i gdy używam dość skomplikowanych aplikacji (wide WoW, CoD:MW2, czy Ninja Blade z covera CDA). Na 100% za te problemy opowiada klawiatura, gdyż po jej odłączeniu problem nie występuje.

Jest to dość uciążliwe i bardzo denerwujące, a w każdym razie nie tego oczekuje się od sprzętu kosztującego ponad 200zł. Tym bardziej, że zwykła klawiatura za 20zł nie sprawia najmniejszego problemu. Zacząłem szperać w internecie, również tutaj na forum. Znalazłem kilka tropów.

Wyczytałem, że możliwa jest sytuacja gdy płyta główna podeśle za mało prądu do USB, co wywołuje wariacje urządzeń (dość to prawdopodobne, Lycosa pobiera nieco więcej energii niż zwykła klawiatura - podświetlenie), pomóc miało podłączenie urządzenia do wyjść USB znajdujących się w obudowie "z przodu" (nazywa się to zewnętrznym USB? - u mnie nie pomogło).

Znalazłem też gdzieś podobny opis problemu - rzekomym rozwiązaniem było rozkręcenie klawiatury, odlutowanie jakiejś części i przylutowanie zworki (jednak nie zamierzam grzebać we wnętrzu...)

Możliwe też, że trafiłem na wadliwy egzemplarz z serii MT0803, MT0802, MT0801, MT07 (mało to prawdopodobne product code widniejący na mojej klawiaturze to RZ03-~~).

Totalnie już strzelając: może to wina zbyt słabego zasilacza? Również nie bardzo pasuje, gdyż nie mam innych problemów.

Miał ktoś podobny problem? Czy format/pobranie nowszego softu(jeśli istnieje?) może pomóc? czy pozostaje gwarancja?

Mój konfig:

-Asus P5Q Pro

-GeForce 275GTX

-Core 2 Duo E8400

-zasilacz 500W

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...