Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek11k

Neostrada

Polecane posty

Witam mam pytanie dość głupie i możecie mnie wyśmiać ale i tak zapytam

mam internet jest podłączony routerem do 2 komputerów kablem i to laptopa bezprzewodowo i tu moje pytanie idzie jakoś podzielić szybkość np. żeby na jednym kompie było 30 Kb/s a w drugim 20 Kb/s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki router ? Producent i model podaj.

Wszystko zależy właśnie od routera jeśli ma QoS choćby w podstawowej wersji to jest taka możliwość, dla IP danego komputera przypisujesz stałą prędkość. Tu należy pamiętać że w większości wypadków ta prędkość obowiązuje także lokalnie (po LAN i WLAN) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy właśnie od routera jeśli ma QoS choćby w podstawowej wersji to jest taka możliwość,

Małe wyjaśnienie:

QoS daje tylko priorytet pakietów, a w wersji podstawowej nic nie daje bo nie działa ;)

Zarządzanie pasmem (ang. "Bandwidth management") pozwala podzielić dostępną przepustowość łącza, a tylko spece od marketingu piszą że taką operację umożliwia QoS zaimplementowany w routerach (pomijając nieliczne przypadki, z aktualnej oferty to dosłownie pojedyncze modele sprzętu). Większość tanich routerów nie ma żadnej funkcji która chociaż w przybliżeniu przypomina w działaniu BM albo "pełny" QoS (bo to co w reklamach nazywają "QoS" to nie jest przeważnie nawet demo tej funkcji ... to coś po prostu robi "nic").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SwisteK wiem o tym, może to za bardzo uprościłem ale mniejsza z tym. Np. w WA-2204A (popularnym blackbox) podział łącza działa a router jakby nie było należy do tych tanich, oczywiście ogranicza się to tylko do przypisania danej prędkości dla danego IP i nic więcej właśnie to miałem na myśli pisząc "prostej" ;) Wiem ze to nie to samo co na np. MT ale zawsze coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...