Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cragir

Rozwiązany: [Linux] Amarok, działa jednak nie odtwarza żadnego pliku.

Polecane posty

A więc przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek pliku program normalnie się włącza jednak nie odtwarza żadnego utworu. Początkowo myślałem, że to wina dźwięku - przez pewien czas go nie był - jednak z tym problemem poradziłem sobie szybko. Dla pewności, że to winna programu a nie dźwięku dociągnąłem VLC Media Player i w nim wszystko działa poprawnie. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i wydaje mi się że masz na to radę?

EDIT:

Odpal Synaptica/co tam masz i poszukaj silnika dźwiękowego "xine", zainstaluj go i zdaj raport.

Jest mały postęp, Amarok uruchamia już niektóre pliki .mp3 jednak nie wydaje z siebie żadnego dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, openSUSE z powodów patentowych nie zawiera w oficjalnych paczkach niektórych kodeków i to jest najprawdopodobniej przyczyną. Trzeba skorzystać z zewnętrznych repozytoriów (w Polsce te kodeki są legalne, ale np. w USA nie).

To powinno pomóc, jeśli nie to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz z którego z dodatkowych, to się dobierze odpowiednie repo community. Url wstaw w tagi quote, bo skrypt forum ma problemy z adresami niektórych repozytoriów openSUSE.

[edit]

Miało być code, a nie quote. No nic, nieważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to skąd masz KDE4, z repo głównego, czy dodatkowych? Oczywiście we wcześniejszym poście się pomyliłem i chodziło mi o tagi code, a nie quote.

Generalnie nie polecam wersji z UNSTABLE i FACTORY, bo może to się skończyć źle.

W przypadku wersji stabilnych (z repo STABLE i być może z głównego) powinno działać to z repo

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Community/openSUSE_11.2/

Jeśli zaś masz KDE4 z repo 43, to użyj repo

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Community/openSUSE_11.2_KDE_43/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to dziwne. Może pora zmienić repo. KDE4 w oficjalnym repo jest ubogie i nieaktualne. Niewykluczone, że plasmoid działa tylko z określonymi wersjami KDE. Z tego co widzę, to Amarok też jest nieaktualny.

[edit]

Sprawdziłem w Yast. Ten plasmoid wymaga KDE w wersji 4.3.4. Czyli albo usuń plasmoid i przeinstaluj KDE, albo przeprowadź aktualizację KDE korzystając z repozytoriów z BuildService.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przywrócone do porządku, KDE jak zawsze piękne, playwolf ładnie śmiga i gdyby nie jeden problem było by fajnie, Amarok (ver.2.2.2) lekko zwariował, kiedy chce włączyć jakąś piosenkę on przerzuca mnie kilka pozycji dalej na liście i nie wydaje z siebie dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne nie spotkałem się z czymś takim od wersji 2.0 beta. Może jest jakiś błąd w tej wersji. Czasem w takich sytuacjach pomagało skasowanie plików konfiguracyjnych Amaroka (do znalezienia w katalogu ~/.kde4/), ale tu może być jakiś błąd w podwersji.

Sprawdź jeszcze, jak zachowuje się przy innych formatach plików oraz sprawdź te pliki w innym programie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bugzilli openSUSE nic podobnego nie widzę. Jeśli nie masz zainstalowanego, to zainstaluj libxine z packmana. Możesz też spróbować zmienić silnik w phononie na GStreamer i zobaczyć co się dzieje (można to zrobić za pomocą systemsettings w KDE4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować starszą wersję Amaroka, czyli 1.4.10. O dziwo śmiga lepiej i ma więcej funkcji niż ta badziewna dwójka (np. chociażby equalizer! Wygląda też imho ładniej <3). Rozejrzyj się na necie za paczką do skompilowania, jak nie znajdziesz, to będziemy kombinować dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są paczki z Amarokiem 1.4 dla openSUSE w repozytorium:

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE3/openSUSE_11.2/

Brak equalizera wynika z niedoskonałości Phonona (jeszcze nie zaimplementowano w nim tej funkcji). Innych braków funkcjonalności w obecnej wersji nie stwierdziłem.

Problem w tym, że to może być coś z xine, a nie za badzo mam jak sprawdzić na obecnej wersji, bo nie mam przy sobie żadnych MP3, jak coś skombinuję (czytaj znajdę jakieś koncerty PJ w odpowiednim formacie) to sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to może być coś z xine

Agree, ale o tej porze mogę jedynie stwierdzić, że problem jest powiązany bezpośrednio ze sterownikiem dźwięku, vel. wtyczką wyjściową xine (pulseaudio, alsa, etc). Poprosiłem o instalację wersji 1.4.10, bo tam bez problemu można xine przełączyć na inny sterownik, a w 2cośtam, już nie, jak mnie pamięć nie myli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Najpierw zainstalowałem ver. 1.4 a ver. 2.2.2 wywaliłem ale dalej nie działało, wywaliłem ver 1.4 i z powrotem zainstalowałem 2 i libxine i wszystko pięknie śmiga. Dziękuje Wam obu za pomoc. Temat do zamknięcia;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, tylko jeszcze dodam, że żeby zmienić silnik w Amaroku 2 trzeba zmienić go w ustawieniach Phonona, co już gdzieś wyżej napisałem.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...