Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcinekroj

Rozwiązany: Komputer ma problemy z myszkami

Polecane posty

Witam, mam strasznie dziwny problem. Będzie trochę dziwnie to wytłumaczyć, ale może ktoś miał z czymś podobnym do czynienia.

Otóż dzisiaj rano włączając komputer, nie chodziła mi myszka (pod USB, model A4-Tech X-750). Co jest? Podłączam starą kulkową od A4-Tech (złącze PS/2), też nie działa.

Podłączałem do każdego z 5 portów USB, zadziałała dopiero w tym, gdzie zawsze jest podłączona kierownica. 4 godziny później przestała działać podczas chodzenia po necie. Godzinę później po wielu ponownych podłączeniach dalej myszki nie działały, więc postanowiłem zawieźć komputer do serwisu. Sprzedawca próbował kilka różnych myszek, ale żadna nie chodziła. Po którejś próbie myszka wreszcie ożyła, przetestował całą resztę myszek- działały wszystkie.

O dziwo podłączając USB drukarki/modemu/kierownicy do tego, w którym zawsze podpięta jest myszka, to tamten sprzęt chodzi, ale podłączając myszki do innego USB- nie działają po prostu.

Niedawno (jakieś 30 minut temu) włączyłem komputer, 10 minut się znowu tym bawiłem, ale z nerwów po prostu postanowiłem wejść na forum opisać problem, ale po wejściu do przeglądarki... Myszka zaczęła działać znowu. Sam nie wiem co jest z tym grane:/

Komputer w sygnaturce xfire, zasilacz -Feel 400W (wiem..., ale to przejściówka na 5 miesięcy, już leci 4)

Mam za miesiąc kupować nowy komputer, tylko teraz nie wiem, czy z aktualnym komputerem dzieje się coś poważnego i czy nie przyspieszyć kupna nowego...

PS. Oczywiście moje 2 myszki działają na innych komputerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod USB mam popięte także modem i drukarkę (na stałe) oraz kierownicę okazyjnie, działają wzorowo. Problem polega na tym, że nie działają myszki na USB i PS/2. Jeśli podłączę któreś z tych 3 rzeczy do tego USB, w którym zawsze jest myszka, to działają, ale myszka w innym USB dalej nie działa.

Już nawet próbowałem, że tylko myszka była podpięta pod USB (bez drukarki, modemu i kierownicy), ale nie miała zamiaru współpracować.

PS. Wczoraj po którejś próbie wyskoczyło mi okienko, że sprzęt nie mógł zostać zainstalowany z powodu awarii USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS/2 też są zasilane z +5V, więc Sevard może mieć rację (warto sprawdzić komputer na innym zasilaczu). Proponuję sprawdzić w Menedżerze urządzeń, ile prądu "ciągnie" z USB każde podłączone urządzenie, możliwe, że myszy pobierają więcej, niż posiadające własne zasilanie drukarka czy modem (przy dużym poborze prądu i badziewnym zasilaczu napięcie może spadać poniżej tolerancji i stąd problemy).

Komunikat, o którym piszesz, może wyskakiwać przy uszkodzeniu USB lub urządzenia podpiętego pod USB, ale Windows to Windows - niekoniecznie musi wskazywać właściwą przyczynę problemu :)..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...