Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Civril

Laptop TOSHIBA

Polecane posty

Mam pare pytan odnosnie mojego nowego laptopa bo jest w koncu nowy i obchodze sie z nim jak z jajkiem :)

1 Recovery disc sluzy do odzyskania wszystkiego tak jak bylo przy zakupie?

2 Jak zgubie polamie albo zrobie cos innego z tymi Recovery disc to co wtedy da sie dokupic?? Leciec do sklepu czy trzeba od producenta za duze pieniadze?

3 Monitor mam zapaprany slina bo dalem kumplowi komedie obejrzec- jak go wyczyscic? Probowalem sciereczka z mikrofibry i niewiele to dalo bo trzeba by docisnac i szorowac no a tak sie silowac to ja moge z moim starym stacjonarnym kompem. Wiec nappiszcie czy sa jakies srodki albo cos i czym mam to czyscic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W sklepach komputerowych można znaleźć środki przeznaczone do czyszczenia paneli LCD, proponuję użyć ich.

2. Lepiej zrób jeszcze jedną kopię i co rok ją sprawdzaj jej stan (obecne płyty DVD nie są zbyt wytrzymałe). W razie problemów dosyć często jest jeszcze dodatkowa partycja Recovery, z której jest tworzona płyta Recovery i z której można w razie konieczności skorzystać. Jeśli wszystko zawiedzie, to wtedy trzeba się kontaktować z producentem notebooka, lub też zainstalować system z normalnej płyty instalacyjnej Windowsa, tylko wtedy jest trochę zabawy z konfiguracją wszystkiego, no i trzeba taką płytę mieć.

1. Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli wszystko zawiedzie, to wtedy trzeba się kontaktować z producentem notebooka, lub też zainstalować system z normalnej płyty instalacyjnej Windowsa, tylko wtedy jest trochę zabawy z konfiguracją wszystkiego, no i trzeba taką płytę mieć.

Czyli jezeli bym juz mial taka plytke to jest to wykonalne ale klopotliwe? Trzeba instalowac sterowniki itp? W serwisie gdzie kupilem powinni mi to zrobic chyba nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy kłopotliwe. Głównym problemem jest znalezienie sterowników. Nie jest to aż tak skomplikowane, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem to, co pojawia się na ekranie.

Nie wiem gdzie kupowałeś notebooka, ale dosyć często sklepy same nie serwisują sprzętu, tylko oddają go na serwis dalej. Więc w sumie chyba lepiej od razu kontaktować się z pomocą techniczną producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zainstalujesz linuxa (np Mandrive czy Ubuntu), to wszystko powinno dzialac bez instalacji zadnych sterownikow. Jesli Windowsa... coz, roznie to bywa, grunt abys mial dostep do netu z innego kompa gdy instalujesz system na laptopie oraz cos (pendrivem nagrywarka cd/dvd) na czym moglbys sterowniki przeniesc bez problemow. Wszystkie drivery znajdziesz na google bez problemow (po 5 minutach szukania znalazlem do Toshiby Equium A60)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...