Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ariero

Problem z wyświetlaniem grafiki w grach

Polecane posty

Problem dotyczy tego, że jak włączę byle jaką gierkę to pojawiają się artefakty, ale w windowsie wszystko jest w porządku.

Czy to znaczy że siada mi karta graficzna?

Problem ten zaczął występować po tym jak po 3 tygodniach niegrania włączyłem risena, a tu takie artefakty, że nie wiedziałem co się dzieje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to BeQuiet Strainght Power 650W

To musi być karta, bo zacząłem zmniejszać taktowanie karty i skończyło się na tym, że musiałem obniżyć taktowanie pamięci z 1100MHz na 800MHz i wszystko działa poprawnie. Ale nie mam pojęcia czym to może być spowodowane!

Komp się na mnie obraził, że przez 3 tygodnie nie grałem czy co?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem zmniejszać taktowanie karty i skończyło się na tym, że musiałem obniżyć taktowanie pamięci z 1100MHz na 800MHz i wszystko działa poprawnie.

Przyczyną moga byc przegrzewające się kostki pamięci. Zmniejszyłeś taktowanie spadła temperatura. Co to za karta i jak są pamięci chłodzone?

Z tego co pamiętam to przegrzewające się pamięci to atrefakty w postaci różnokolorowych kwadratów w losowych punktach ekranu. Przy problemach z układem mamy przekłamania w wyświetlanym obrazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta w standardzie ma dobre chłodzenie wiec jeżeli nie podkrecałeś to powinno być ok a jeżeli nie jest to znakiem tego że jest walniete chłodzenie ... zrobić tak na standardowych zegarach zmierzyc temp i zrobic screna właczyć gre jak będa artefakty screna i tak samo po obniżeniu taktowania ... jak to zrobić do serwsiu niech wymienią chłodzenie a najlepiej cała karte gdyż wysokie temp maja drastyczny wpływ na żywotność kart pare stopni za ciepło i karta pożyje pare miesięcy krócej więc pod tym pretekstem żądać nowej karty . Zapłaciłeś za pełno wartościowy towar a nie karte która się smaży .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...