Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilos755

Router i Dysk

Polecane posty

Cześć brat niedawno dostał komputer (ja już posiadam), więc chcielibyśmy by je połączyć przez router do internetu. Aktualnie mamy z neti 1mega ale w przyszłości (gdy się abonament skoczy) zmienimy na 4mega. Do rzeczy mam drukarkę która ma złączę USB i takie jak do internetu, ale sęk w tym że do tych2 kompów chcemy podłączyć dysk twardy, ja myślałem nad czymś takim KLIK, ale jest zdyb drogie, czy możecie podać inne pomysł, router oczywiście nie musi być tej marki, a dysk może być przez złącze USB lub dysk SATA. A i jak by to najlepiej podłączyć do siebie, ma ktoś jakiś pomysł? :huh: Z góry dzięki, pozdrawiam Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie urządzenia kosztują. Z tego co mówisz wynika, że masz drukarkę sieciową, więc możesz ją podpiąć bezpośrednio do routera. Co do pomysłu z dyskiem twardym to w domowych warunkach nie ma sensu tego robić, tym bardziej że tylko na komputery.To tak jak byś stawiał serwer na dwa kompy. Pliki przecież będziesz mógł wymieniać bezpośrednio. Wystarczy zwykły router z wbudowanym modemem ADSL(cena ok 150zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO z wiązki z tym że przez dłuższy czas nikt nie wpisała się, to proszę o podanie ciekawych routerów i dysków . A i zapomniałem dodać to wyższego posta: dysk jest mi potrzebny bo mi pamięć w komputerze nie wystarcza a tak to przynajmniej druga osoba skorzysta

PS Ja mam takie propozycje

Router KLIK Dysk KLIK

Co by trzeba było zmienić ewentualnie, doradzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router wydaje się być ok. Jeżeli ci to nie przeszkadza, że dysk ma dodatkowe zasilanie to chyba ten się sprawdzi. Wiedz o tym jednak że nie uzyskasz na nim imponujących transferów. Z tego co się nie mylę to wyciągniesz gdziesz 30MB/s, jak nie mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno być odwrotne, czy 7 da sobie rade z routerem. Router to zewnętrzne w pełni autonomiczne urządzenie. Nie potrzebuje ŻADNYCH sterowników itp. form instalacji.

Jako urządzenie sieciowe do poprawnego działania wymaga jedynie implementacji stosu TCP/IP w odpowiedniej wersji po stronie komputerów. Ponieważ Windows 7 obsługuje zarówno wersję 4 jak i 6 to nie sądze aby były jakiekolwiek problemy.

Drugą kwestią jest konfiguracja routera. Najczęściej odbywa się ona poprzez sieć i z reguły jest dość bezbolesna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki

kilka postów wyżej dałem link do routera a czy ten jest lepszy od tamtego KLIK a może ten KLIK i ostatni KLIK

Który z czterech routerów jest najlepszy (aktualne mam 1mega z NETI za jakiś rok będzie 4mega czy te routery to udźwigną? ) BO jeszcze nie wiem, pomóżcie wybrać

PS Czy lepsze (w sensie szybsze) jest podpięcie dysku zewnętrznego USB do routera czy dysku sieciowego do routera (nie przez USB bo nie wiem jak się nazywa to złącze:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...