Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Althorion

Pentagram Cerberus - przydzielanie adresu IP komputerom

Polecane posty

Witam.

Chcę przy użyciu tego urządzenia przydzielać wewnętrzne adresy IP i ew. przekierowywać porty według adresów MAC. Na razie mam tak, że przydziela adresy od 192.168.1.101 na zasadzie "kto pierwszy" a przekierowania muszą iść na konkretny adres IP (który może mi się zmienić, jak komputery połączą się w innej kolejności).

Komputery, jeśli ma to znaczenie, pracują pod Windowsem Vista i pod Linuksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że modele Pentagrama Cerberusa się czymś różnią. Mój to Cerberus P 6311-07A.

A co do "nie da się" - nie wiem, czy się nie da. Wiem, że przy przekierowywaniu portów nie ma nigdzie pola na adres MAC, tylko na adres IP. Nie znalazłem też nigdzie opcji odpowiedzialnej za przydzielanie IP po MACu. Przeczytanie instrukcji w niczym nie pomogło (jest bardzo uboga).

Nie widzę więc prostej możliwości wykonania takiej operacji. Jeśli to możliwe, prosiłbym o pomoc, jakieś dalsze informacje, jakie czynności mógłbym wykonać, aby takie przydzielenie doszło do skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to Cerberus P 6311-07A.

Masz pecha :(

Pentagram Cerberus P6311-07A (znany również jako Planet 4400 i wiele innych) jest klonem któregoś z routerów f-my Billion, ale firmware ma "na specjalne zamówienie" MMV (czyli niekoniecznie "najlepsze" i "najnowsze").

Nie ma możliwości przydzielania IP "na sztywno" (po adresach MAC), a nie mając sprzętu (unikam jak mogę ...) nie jestem w stanie zidentyfikować bazowego modelu w celu zmiany firmware na "lepsze" (mające więcej funkcji).

Możesz ustawić stałe IP na podłączonych komputerach (w systemie, właściwości TCP/IP połączenia sieciowego), i w zasadzie na tym kończą się możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...