Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mesersmize

Widows 7 - czy pójdą starsze gierki?

Polecane posty

Witam kupuję komputer i mam mieć w nim widows 7. Wiem , że wyszedł on niedawno i chciałbym wiedzieć czy pójdą na nim trochę starsze gry np. Assasin Creed czy coś z tego okresu wydania. Z góry dzieks . Pzdr.

Może to się wydać zaskakujące, ale Windows to nie jest sprzęt. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale na pewno? Bo ja sie dowiadywałem , że te co są na xp/vista to nie będą chodziły ale nie wiem. A w razie jakby chodziły to wymagania będą potrzebne takie jak na xp czy zawyżone tak jak na viście?

P.S A takie gry jak np. Fifa 06 czy powiedzmy Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania będą nieco wyższe niż na XP-ku, ale sporo niższe niż na Viście. Z gier, które próbowałem uruchomić na Windows 7 beta i RC działały wszystkie, a część była starsza niż te wymienione przez Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja kiedyś słyszałem taką opinię, że wszystkie gry, które zostały wydane po roku 2003 będą bezproblemowo działać na Win7. Ile w tym prawdy to nie wiem, wszystkich nie sprawdzałem, ale na razie wszystko OK. Najstarszą grą, którą odpaliłem był HoMM3 (z roku 1999) jak na razie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze gierki, AC - padłem.

Do starszych graczy to chyba nie należysz. Mi się od razu pomyślało o SC, CS 1.6, itp.

Oczywiście "pójdą" bez problemu.

Mówiąc starsze miałem na myśli takie nie wydane dopiero co tylko trochę przed Windows 7. A AC był wydany w 2007 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o trybie zgodności (w siódemce on naprawdę działa).

I jeszcze w takich grach jak Wiedźmin, Newerwinter Nighst 2, KOToR należy podmienić plik dxdiagn.dll na jego starszą wersję a to dlatego, że te wszystkie wymienione gry robione były na silnikach które miały początek w jednym a on nie radzi sobie z obsługą nowszej wersji tego pliku. Co do starszych gier to odpaliłem bez problemu Baldurs Gate a ta gra została wydana w 1998r jeśli mnie pamięć nie myli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 64-bitowym Windowsie Seven RC Wiedźmin i NWN2 chodzą u mnie bez zająknięcia, bez żadnych specjalnych zabiegów. KOTOR-a nie sprawdzałem. Nie sprawdzałem również na wersji finalnej, bo z reinstalką systemu czekam na premierę openSUSE 11.2, coby zrobić wszystko razem, ale również nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...