Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Garam

Router(y) Wifi vs radiówka

Polecane posty

Hej, kupiłem sobie dzisiaj takie oto kombo:

TP-LINK TL-WR543G (czyli AP z trybem Client (tak na prawdę to jest router a nie AP, ale w dalszejczęści będę go nazywał AP))

oraz

TP-LINK TL-WR740N (czyli router z wifi)

Jako że z komputerami nic nigdy nie może być po prostu, odpadłem na poziomie podłączenia routera do acces pointa.

Sprawa wygląda tak, że AP połączył się z radiówką i necik działa przez RJ45 na kampie całkiem fajnie. Niestety jednak gdy podłączę do niego router, ten nie ma internetu i nie wiem co gdzie i jak ustawić by go dostał (dziwne to, bo na PC nic nie ustawiałem, tylko w routerze).

Dodatkowo będę wdzięczny za informacje, jak ustawić sobie hasło na wifi w routerze :)

EDYTA: Może pomogą takie informacje:

-gdy podłączyłem się kablem do xobxa i potem chciałem do PC, ten nie miał internetu (czyli tak jakby acces point rozdawał neta tylko na jeden lan na raz)

-w xboksie podczas szukania meczu on-line wyskoczył mi komunikat, że mam coś z zaporą sieciową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to PPPoE to taka sieć, do której muszę wpisywać login i hasło ?

Mam w sumie na radiówce coś podobnego - tyle że nie mam loginu (jedyne co muszę zrobić by się połączyć to wpisać IP, Maskę, Bramę, DNS i hasło (128bitowy WEP w ASC II).

I jako że jestem teraz na lapku brata to nie chcę mu mieszać, ma on jeszcze Play Online.

Czyli co muszę usunąć ? Wystarczą same ustawienia dla radiówki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, wiec co masz? Jezeli masz ip na sztywno to sprawa jest w sumie jeszcze prostsza.

rsht.th.jpg

quick setup w routerze konfigurujesz przez static ip. Ustawienia karty sieciowej takie jak widzisz. Potem w wirelees ustawiasz wlasciwości sieci + klucz. Na koncu zabezpieczenia, nie wiem co tam jeszcze, jak masz hamachi to warto DMZ ustawić ;)

Tylko po co ci 2 routery?! Sam TP-Link TL-WR543G wystarczy : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...