Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

answer

Rozłączający się internet, 2 komputery, router Linksys

Polecane posty

Witam.

Sprawa ma się następująco

Komputer nr1 - na nim znajduje się router linksysa /system operacyjny xp

komputer nr2- na nim znajduje się karta bez przewodowa d-linka/ system operacyjny vista

Na komputerze nr1 wszystko działa bez zarzutu ,internet jest zawsze ,natomiast na komputerze nr 2 internet mam powiedzmy 5-10 po czym sam się rozłącza.

Musze wyciągnąć kartę bez przewodową i internet wraca z powrotem

pare fotek ,które może pomogą zrozumieć problem

Normalny stan komputera

pomoca.jpg

a tak wygląda menedżer sieci bez przewodowych gdy jest połączenie

pomoc3.jpg

no i po tych 5 minutach wszystko się rozłącza i wygląda to tak

pomoc5.jpg

P.S czy tutaj wszystko jest dobrze ustawione?

pomoc1.jpg

Pisząc tego posta musiałem 4 razy wyjmować i z powrotem wkładać karte bezprzewodową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP jest wyłączony, czemu ?

Sprawdź, czy karta się po prostu nie wyłącza.

Spróbuj też nie wyciągać karty, ale nawiązać ponownie połączenie.

Włącz terminal win + r > "cmd" enter.

Wykonaj polecenie "ipconfig /all". Interesujące są wyniki kiedy net działa i kiedy nie działa.

Z terminala kopiujesz p-klik > Oznacz > zaznaczasz lewym obszar > p-klik

Wyniki wrzuć do [ codebox ] [ / codebox], bo pewnie będą nieco przydługie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, naprawdę było Ci łatwiej porobić te screeny niż skopiować tekst ?

Interesujące połączenie nazywa się Karta bezprzewodowej sieci lan Połączenie sieci bezprzewodowej 3 (co musiałem sam przepisać, bo komuś innemu nie chciało się skopiować tekstu, tylko uparł się zapychać mi łącze obrazkami ;) ). Jak widać kiedy net działa są poustawiane jakieś adresy, a kiedy nie działa jest "Nośnik odłączony".

Oznacza to, że karta utraciła połączenie z routerem. Pytanie tylko czemu tak się dzieje ?

1) Karta się wyłącza. Włączone jest oszczędzanie energią, co sprawia że system po kilku minutach wyłącza urządzenie, menadżer urządzeń > właściwości > zarządzanie energią > odznaczyć "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego ...". Sterowniki od tej karty wyłączają ją z jakiegoś powodu. Coś jest nie tak z portem usb.

2) Karta się rozłącza. Słaby sygnał, daleko od routera, problemy z zasilaniem, zakłócenia. Spróbuj sprawdzić innym urządzeniem czy ono ma problemy (pożycz od kogoś lapka, albo coś z wifi). Sterowniki od karty albo router są tak skonfigurowane, że rozłączają się gdy połączenie nie jest aktywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...