Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czesio666

OC Pentium Dual Core E2160 na Gigabyte GA-VM900M

Polecane posty

Witam

Otóż wczoraj zakupiłem na allegro PDC E2160 - kupno C2D E4500 nie wypaliło.

Zmieniam też zasilacz na Topower 420W.

Z tego tytułu, że mój procesor nie ma zbyt dobrego taktowania(1.8 na rdzeń), chciałbym go podkręcić, ale nie wiem jak to się robi na mojej płycie głównej. Pytałem się wuja G., ale on nie mógł mi dać odpowiedzi - nie wiem czemu.

Mógłby mi ktoś pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od tematu nie jestem przekonany co do tego zasilacza. Pierwszy raz słyszę o tej firmie. Na Twoim miejscu bym nie ryzykował bawić się w OC na tym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od tematu nie jestem przekonany co do tego zasilacza. Pierwszy raz słyszę o tej firmie. Na Twoim miejscu bym nie ryzykował bawić się w OC na tym zasilaczu.

To jak nie słyszałeś o tej firmie to masz duże braki w sprzęcie. Ten zasilacz jest bardzo dobry.

A co do tematu to na tej płycie nic nie podkręcisz. Kup lepszą płytę to wtedy podkręcisz sporo procesor.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak mu się ten PDC znudzi - a biorąc pod uwagę wydajność tego procka może to nastąpić dosyć szybko - to przy ewentualnym upgrade na coś lepszego będzie miał kolejne problemy z o/c. I sprawa może zatoczyć kółeczko. Także jeśli myślisz o s775 jako platformie na dłużej z ewentualną możliwością upgrade'u lepszym wyborem będzie Abit, Commando bądz MSI. Chyba, że płyta ma być tylko pod tego PDC wtedy jak najbardziej Gigabyte wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moje plany są takie, żeby koło kwietnia sprzedać tą moją płytę i kupić coś może używanego - za często zmieniam części w kompie, żeby się bawić w nówki. Na tej płycie albo podkręcę tego PDC, albo kupię jakiegoś C2D, ktore (mam nadzieję) do tamtego czasu potanieją :icon_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...