Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ignac8

Specyficzna instalacjia Win98SE - czy możliwa?

Polecane posty

Witam.

Jako że mój XP nie lubi starych gier, planuje zainstalowanie 98. Tylko, że mam parę problemów (pierwsze pięć pomogli mi rozwiązać na innym forum, chwile szedł list aktywacyjny od was).

6. Musiał by się uruchamiać ekran wyboru systemów, ale XP by było uruchamiane jakby po pewnym czasie nie zostało wybrane 98.

7. Czy jak zainstaluje stery pod starszego Radeona (np. 9800) to będzie chodzić wszystko? Czy może będzie wykorzystywał tylko moc tego 9800?

8. Czy są potrzebne stery do czego innego niż karta graficzna i dźwiękowa? Po co mi sterowniki do płyty głównej i procesora?

Mój procesor nie ma technologi wirtualizacji, więc emulacja chodzi (np. pod Virtual PC 2007) dość wolno, dlatego chcę zainstalować to normalnie.

Moja konfiguracja kompa to:

Processor:

Intel Pentium Dual-Core E5200 @ 2.50GHz (2 CPUs)

Memory:

4096MB (3326MB used) RAM DDR2 800mhz

Hard Drive:

Samsung 500 GB

Video Card:

ATI Gainward Radeon HD 4850 512mb GDDR3

Sound Card:

Realtek HD Audio (integrated on motherboard)

Motherboard:

Gainward EP31-DS3L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Możesz coś takiego zrobić, musisz najpierw zainstalować 98, a potem przywrócić bootloader XP-ka no i dodać do niego 98-kę.

7. Najprawdopodobniej te sterowniki w ogóle nie będą współpracować z Twoją kartą. Musisz poszukać drivera do swojej karty, który będzie działał z Windows 98.

8. Tak, są potrzebne. Bez tych sterowników dużo rzeczy może nie działać np. dźwięk, USB czy karta sieciowa. W skrajnym przypadku systemu nie da się nawet zainstalować.

Virtual PC na Pentium Dual Core powinien działać całkiem sprawnie, być może masz coś źle skonfigurowane. Możesz w sumie wypróbować inne maszyny wirtualne.

Myślałeś może o GNU/Linuksie i Wine? Z częścią starych programów radzi sobie lepiej niż XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

-zawsze zadziwiaja mnie ludzie, ktorzy doprowadzaja komplikowanie sobie zycia do perfekcji! :)

Ale tez jaki to ma urok :)

Po drugie:

-oczywiscie mozna miec dwa systemy jednoczesnie.

Jako pierwszy montujemy 98SE, jako drugi XP (ten zaklada swojego boot menagera)

Przy odpalaniu jako pierwszy w boot.ini ustawiamy XP.

Po trzecie :

-98 bedzie wymagac wszystkich sterownikow

Po czwarte:

-98 nie musi wcale sie odpalic na tak szybkim i nowoczesnym kompie

Ale ja sie nie znam :)

Sumujac:

-wcale bym nie wierzyl w te plotki o nielubieniu przez XP starych gier, tylko po prostu zadbalbym o system i pokombinowal z normalnym odpalaniem tych gier na XP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórymi grami XP rzeczywiście ma problem, ale są to przeważnie gry jeszcze pod DOS-a i wystarczy użyć DosBox-a. To, że na tej konfiguracji Windows 98 wychrzani się najprawdopodobniej na instalacji to już zupełnie inna sprawa. Ale spróbować zawsze można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...