Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

falubazek

Kabel LAN

Polecane posty

Witam kupiłem sobie ostatnio kabel to LANA i mam pytanie już za wczasu bo mam go zamiar użyć w weekend czy potrzeba do połączenia dwóch kompów przez ten kabel jeszcze czegoś np sterowników lub karty sieciowej. Sprzedawac mówił mi też coś że jak nie będzie działać to trzeba skrosować co to znaczy i jak się to robi?

P.S kabel nie ma służyc do internetu tylko do grania na dwóch przez lana no i może do udostępnienia dysków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić sieć lokalną, więc na logikę rzecz biorąc, potrzebujesz karty sieciowej w każdym z komputerów. Przy czym większość płyt głównych posiada kartę sieciową, więc dokupować żadnej nie musisz (chyba, że masz płytę główną bez zintegrowanej karty sieciowej).

Skoro musi być karta sieciowa, to i sterowniki do niej być muszą. Niemal na pewno masz je zainstalowane, więc to też nie jest problem.

Skrosowany kabel to taki, w którym niektóre kabelki są zamienione kolejnością, żeby dwa komputery mogły się dogadać (kabelki, którymi jeden komputer wysyła dane służą do odbioru danych w drugim komputerze i odwrotnie, logiczne jak sądzę). Obecnie karty sieciowe potrafią sobie same "zamienić kabelki" więc kabel skrosowany nie jest wymagany natomiast kiedyś musiał taki być.

Skoro powiedziałeś sprzedawny co chcesz osiągnąć, to IMO powinien Ci od razu dać kabel z przeplotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uparł na ten router? Sądząc z Twoich postów, jesteś sieciowym laikiem i prawdopodobnie będziesz miał problem z poprawnym skonfigurowaniem takiego urządzenia (chyba, że użyjesz switcha z routera z wbudowanym switchem, ale wówczas użycie routera będzie zwykłą sztuką dla sztuki). Poza tym robienie LANu za pomocą routera jest bezsensowne, bo router służy do łączenia różnych sieci ze sobą a nie do tworzenia sieci z pojedynczych urządzeń (komputerów, serwerów itd.).

Niech kolega kupi sobie kartę sieciową do swojego sprzętu, tak będzie najprościej i najtaniej (do różnych dziwnych obudów można wsadzać karty o niskim profilu - 1/2 wysokości "normalnej" karty rozszerzeń, do notebooka istnieją sieciówki na np. PCMCIA), przy odrobinie szczęścia wszystko "skonfigurujecie" za pomocą windowsowych kreatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...