Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarodziej

Slaby transfer przy polaczeniu przez ethernet

Polecane posty

Witam

Posiadam modem motorola z serii surfboard sb 5100, plyta glowna to: ASRock M3A785GMH/128M, karta sieciowa realtek 8111/8168 NIC (zintegrowana). I tu zaczyna sie problem, bo od zawsze uzywalem windows xp 32 bit wiec ze sterownikami nie bylo problemu, uzywalem podlaczenia przez USB. Wraz z instalacja 64 bitowego windowsa zostalem pozbawiony sterownikow do USB i zmuszony do podlaczenia sie pod port ethernet. Wszystko skonfigurowalo sie bez problemu, ale transfer oscylowal w granicach 128-256 bit/s, zamiast 4mbit/s, ktore posiadam (pobieralo ~20kb/s zamiast ~500 kb/s ;)) Probowalem na win 7, vista i na ubuntu x64 i wszedzie to samo, jednak na ubuntu sa stery do modemu na USB i po zainstalowaniu ich wszystko smiga bez problemu. Nie bardzo jednak pasuje mi skakanie miedzy dwoma systemami, wolalbym jednak windowsa. Czy to problem sieciowki czy modemu? Probowalem wielu sztuczek w 'otoczeniu sieciowym' itp, wylaczanie firewalli i tak dalej i nic nie dalo efektu. Prosze o pomoc. Pozdrawiam :)

@edit:

dokladniejsze dane o karcie: Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którego dostawcy jest ta kablówka?

Próbowałeś restartować modem?

(podłączyć kompa kablem ethernet, wyłączyć modem, włączyć modem, włączyć komputer)

Zmieniałeś kabel LAN?

Daj screena z właściwości połączenia lokalnego (LAN) pod Windows 7 -> tej karty na której widać adresy IP i DNS (Połączenie Lokalne -> Szczegóły).

Panel kontrolny routera Motorola SB5100 jest dostępny pod adresem http://192.168.100.1 , możesz się z nim połączyć?

Niektóre biosy płyt Asrock (nie wiem czy M3A785GMH/128M też) ustawiały adres fizyczny karty sieciowej (MAC) na 0:0:0:0:0 co nie jest prawidłowym adresem MAC i moze nie działać.

A, i jeszcze pamiętam że kiedyś ASTER miał na stronie takie info:

Karta sieciowa podpieta do modemu kablowego musi dzialac w trybie 10Mbit Half-Duplex.

-> w przeciwnym wypadku komputer albo nie dostawał IP z DHCP albo adresy DNS były "0.0.0.0".

Dotyczyło szczególnie kart na Realteku, ustawienie trybu pracy można wymusić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którego dostawcy jest ta kablówka?

smgr.pl

Próbowałeś restartować modem?

(podłączyć kompa kablem ethernet, wyłączyć modem, włączyć modem, włączyć komputer)

Zmieniałeś kabel LAN?

Wszystkie mozliwe kombinacje i dalej nic.

Daj screena z właściwości połączenia lokalnego (LAN) pod Windows 7 -> tej karty na której widać adresy IP i DNS (Połączenie Lokalne -> Szczegóły).

Panel kontrolny routera Motorola SB5100 jest dostępny pod adresem http://192.168.100.1 , możesz się z nim połączyć?

http://i28.tinypic.com/13zrfci.jpg

Lacze sie z nim i oto co widze:

http://i32.tinypic.com/16j3ba.jpg

Niektóre biosy płyt Asrock (nie wiem czy M3A785GMH/128M też) ustawiały adres fizyczny karty sieciowej (MAC) na 0:0:0:0:0 co nie jest prawidłowym adresem MAC i moze nie działać.

A, i jeszcze pamiętam że kiedyś ASTER miał na stronie takie info:

Karta sieciowa podpieta do modemu kablowego musi dzialac w trybie 10Mbit Half-Duplex.

-> w przeciwnym wypadku komputer albo nie dostawał IP z DHCP albo adresy DNS były "0.0.0.0".

Dotyczyło szczególnie kart na Realteku, ustawienie trybu pracy można wymusić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej.

Ustawilem half duplex i dalej nic :/.

W manualu do plyty glownej jest cos takiego w tabelce LAN:

PCIE x1 Gigabit Lan 10/100/1000 Mb/s

Realtek RTL8111DL

Supports Wake-On-Lan

Co do kabla to kupiony osobno, scrossowany. U kumpla smiga bez problemow, wiec to nie wina przewodu. Aha, z tylu kompa przy porcie ethernet miga szybko pomaranczowa diodka.Prosze o dalsza pomoc ;). Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli karta jest na MoBo i suportuje WOL, to masz te funkcje w BIOSie!

Jakim cudem kabel niekrosowany, przy modemie Motoroli "nie lapie"?

Bo tego to ja nie lapie!

Używałem modemu Motoroli w sieci Aster i stosowałem kabel niekrosowany!

I dzialalo jak zloto.

Moze wtyczki zle zaciśnięte. lub kolory pomylone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wyłącz IPv6

- użyj innego kabla (Yahol dobrze gada, Motorolka "nie lubi" kabli cross ponieważ ma drobne problemy z autosense(*) na wyjściu LAN)

- nie chcę "krakać", ale możesz miec po prostu uszkodzoną kartę sieciową (całkiem możliwe przy tych objawach). Możesz przetestować na innej?

(*) - automagiczne rozpoznawanie rodzaju podłączonego kabla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem inny nieskrosowany kabel, wylaczylem WOL i dalej to samo. Czyli zepsuta sieciowka? Kurde, nowy komputer. A czy wymiana modemu by cos dala? Np na thomsona? pozdrawiam

No nie do konca.

Skoroci na pingwinie dziala, znaczy sieciowka dobra.

Skoro na windowsie nie dziala, znaczy system nie dziala.

Skoro pod pingwina sa drivery na USB, to na windowsa sa z cala pewnoscia

Dostawca internetu powinien, wiecej ma obowiazek, dostarczyc ci razem z modemem plyte instalacyjna. To raz.

A poniewarz nie jestem zwolennikiem internetu po USB, to bym jednak probowal z nowym systemem XP bo Vista to jak chce, albo dziala, albo nie.

Reasumujac:

-modem dziala - bo USB dziala

-karta dziala ? nie wiemy

-system dziala- tez nie wiemy.

Plyta do modemu Motki, nazywa sie Motorola SurfBoard i jakby co mam ja w swoich zbiorach :)

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefie, plytke mam aczkolwiek najnowsze stery sa tam tylko do winxp 32 bit. Nigdzie w necie nie ma nowszych sterow, naprawde dlugo szukalem, wszyscy radza wskoczyc na ethernet. 3 systemow nie moglem postawic na tyle zle, ze na kazdym by tak wolno chodzilo ;). I wlasnie najsmieszniejsze jest to, ze stery pod usb sa na ubuntu x64 a nie ma na zadna windowsowa x64. I takie jeszcze pytanko: czy ktos znajacy sie na programowaniu etc potrafilby 'przerobic' sterowniki dajmy na to pod xp - zeby ruszyly na win 7 64 bit?

Ehh, zeby win xp widzial wiecej ramu i obslugiwal najnowsze dx'y to nie byloby problemu ;). Pozdrawiam

@edit

a wlasnie, na pingwinie ethernet tak smao mulil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli port ethernet w modemie zepsuty?

Teoretycznie - możliwe; praktycznie byłby to drugi czy trzeci tego typu przypadek o którym słyszę (jeden widziałem "na własne oczy"). To są naprawdę wyjątkowe przypadki, port ethernet jak pada to przeważnie (99,9%) "do zera" czyli całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...