Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dragonik1987

problemy z dyskiem?

Polecane posty

Witam mam bardzo poważny problem związany z pojawianiem się niebieskiego ekranu ;] mianowicie status techniczny to Stop 0x000000F4 (00000003 ........................) podejrzewam że to wina dysku ponieważ po sprawdzeniu Everestem komputera ramy są w porządku a system był niedawno stawiany ponieważ dysk został wymieniony a oto screeny z programu victoria

post-78026-1250615945_thumb.jpg

post-78026-1250615955_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. rzeczywiście raportuje błędy, podaj resztę konfiguracji sprzętowej (łącznie z modelem zasilacza), ale tak w ciemno, ponieważ problem się powtórzył z nowym dyskiem, to problemów szukałbym raczej gdzie indziej. Najbardziej prawdopodobne wydają mi się problemy z taśmą połączeniową, kontrolerem dysków lub napięciami.

@UP Podał kod błędu STOP-u, więc chodzi o BSOD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, model zasilacza podaj z tabliczki znamionowej, poza tym dobrze by było, gdybyś zmierzył napięcia (miernikiem!). W Evereście możesz sprawdzić temperatury, jeśli koniecznie chcesz coś w nim sprawdzać.

[edit]

W sumie resztę konfiguracji (poza zasilaczem) możesz podać z Everesta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyskakuje Ci BSOD? W jakiej sytuacji? Przeczytaj ten artykuł na supporcie Microsoftu:

LINK

Dodam, że ostatnio miałem trochę kłopotów z dyskiem (czyt. BSODy :/) i wszystko naprawiłem w konsoli odzyskiwania komendą chkdsk /r (dodatkowo wpisałem jeszcze fixmbr i fixboot, ale u Ciebie to raczej nie potrzebne) bez utraty danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czym prędzej sprawdź napięcia na tym zasilaczu (miernikiem!), prawdopodobnie to on jest winny. Tak czy owak dla bezpieczeństwa Twojego kompa dobrze by było, żebyś go wymienił.

Poza tym pomierz temperatury w stresie, bo one też mogą wpływać na kondycję dysków i taśm połączeniowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem musisz załatwić we własnym zakresie (pożycz od kumpla, kup (wystarczy najtańszy, aczkolwiek lepiej szukaj czegoś z 890 w nazwie), lub wyczaruj). Drugi problem masz wyjaśniony w linku "Jak mierzyć napięcia" w mojej sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może też, jak masz zamontowane te trzy dyski, bo jak są zamontowane bezpośrednio jeden nad drugim (bez odstępu wielkości jednej zatoki 3,5"), to bardzo niedobrze (ja tak sobie raz usmażyłem elektronikę w dysku). Bezpośrednie sąsiedztwo napędów optycznych też dyskom nie służy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...