Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domino123987

Procesor jedno- a dwurdzeniowy

Polecane posty

Witajcie.Jest to mój pierwszy(ale mam nadzieję,że nie ostatni)post.Otóż mam 2 pytania.Po pierwsze: wiele gier wymaga teraz procesora od 2,5 do 3 GHz.Ja mam dwurdzeniowy procesor 2,4 GHz.Czy jest on lepszy od jednordzeniowego procesora 3 GHz?Czy gry,które wymagają takiego procesora,pójdą na moim dwurdzeniowym "procku" 2,4 GHz?Drugie pytanie to:mam(dosyć) nowy komputer i chciałbym,żeby Internet "wstawić" właśnie na niego,bo chodziłby szybciej(i mógłbym pograć w gry MMO),lecz przeszkadza mi w tym opór mojego brata,który boi się,że on(komputer)się zepsuje i jest głuchy na moje perswazje,że"inni mają Internet na nowych komputerach i się im nie psują(komputery)".Doradżcie,co mam mu powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zalezy, wiekszosc gier dalej lubi mniej rdzeni wyzej taktowanych, jezeli gra jest napisana pod 2 rdzenie (... i wiecej) to 2 rdzeniowy CPU bedzie szybszy od 1 rdzeniowego wyzej taktowanego.

Wazna jest tez architektura co najlatwiej opisac na przykładzie PIV i Athlona 64, ten piewrszy w wersji extreme pomimo zegara 3.4GHz przegrywał z Athlonem 3200+ o zegarze 2GHz.

2. Internet nie chodzilby szybciej.

Przy rozsądnym uzytkowaniu i zabezpieczeniach nic sie popsuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy za jaki net płacisz jak za 512 to nigdy 1mb z tego nie zrobisz ale dalej nie rozumiem 2 pytania neta masz podpiętego pod starego kompa?a pod nowy wi-fi czy jakoś inaczej czy nie masz go podpiętego pod sieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...