Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domen

Rozwiązany: Nowe (duże) karty graficzne nie będą wadzić?

Polecane posty

Cześć Wam.

Od dwóch lat jestem szczęsliwym posiadaczem:

GeForce 8600 GT 512 MB DDR3 na szynie 128

Mam Markowy zasilacz tagana 500 W 80+

Płyte głowną Gigabyte GA- M56S-S3 nForce 560 Socket AM2

procka Athlon 64 X2 5600+ BOX (AM2).

Chciałbym wymienić karte graficzną na coś dzisiejszego. Miałem w planie początkowo Sapphire Radeon 3870 x2 1gb, odradzono mi ją jednak. Więc myśle o Radeonie 4850-4870, albo coś z tej półki. Odkręciłem obudowe ostatnio aby spradzic czy mam miejsce, przeniosłem dysk na niższą kieszonke i miejsce niby sie zrobiło. No ale.. na płycie głównej jakies 4-5 cm za obecna karta grafiką (w strone przedniego panelu) znajduje sie wtyczka od taśmy napędy dvd, sama taśma raczej nie będzie wadzić ale wtyczka wystająca z płyty głównej wystaje troche bardziej niż kondensatory. Mój Geforce rzecz jasna nie wadzi o nią bo jest za krótki i bez zadnej obudowy. Ale czy jak kupiłbym jakąś nową grafike (pewnie ze 25 cm długosci) to czy ona wejdzie w miejsce obecnej grafiki czy nie dojdzie do konca zatrzymując się o wtyczke od od napedu dvd? Aby rozjaśnic sprawe dodam kilka fotek:

sdc10929h.th.jpg

Na zdjeciu powyżej po prawej stronie ta żółta taśma od dysku, a po lewej u góry moja obecna grafike. Obawiam sie ze gdyby grafika była dłuzsza to byłyby problemy.Wiem ze karty sa produkowane z mysla o wystających kondensatorach ale czy o bardziej wystającej tasme od napędu też, która o zgrozo jest akurat w tym miejscu? Nic w internecie nie mogłem znaleźć na ten temat wiec pytam Was. Moze ktos miał podobna rozterke i wyszedł z tego cało:)

i jeszcze 2 fotki

sdc10925n.th.jpg

sdc10928.th.jpg

Jesli nie mozna wysyłac zdjęc na forum albo coś w tym stylu to przepraszam, bo nowy tu jestem jesli o posty chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez problemu powinno coś lepszego wejść. Nawet jeśli by było blisko do taśmy od HDD to nic się nie stanie. Najwyżej możne taśmę pod kartą puścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu miala by nie wejsc ? hahah radek 4870 ma chyba 26,5 a 4850 24cm (przed chwila mierzylem ;) )

chlopie przeciez mozesz sobie tasme przelozyc o_O trudno? A i dysk nizej wloz to bedziesz mial tez wiecej miejsca.. lepiej zmierz sobie po prostu ile tam masz i porownaj z wymiarami karty.. i sie glupio nie pytaj czy jak jest na styk to wejdzie, bo wejdzie, ja tak mam i wszedl mi Radzio. jeszce powiedz jaka masz obudowe..

a i tak w ogole to moze bys kompa wyczyscil? bo niedlugo to Ci procek padnie :laugh: czlowieku widzisz ile masz na radiatorze kurzu? :teehee: tak samo karta hahahha przeciez tam mozna palcem przejechac i kurz zebrac, typje nie moze tak byc czysc tego kompa! Zeby na karcie i to plycie byl kurz to juz na prawde.. jeszcze tak nie widzialem H@H@H@H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 7 miesięcy temu czyściłem- na święta chyba;p

Obudowe mam jakąś zwykła I-Box'a. Nie wiem jaki to model:) Dysk przełozyłem, miejsce jest:) Łączne miejsce na karte miałbym jakies 28-30 cm wiec na długosc nie ma problemu:) Jak to najwyżej taśme pod kartą puścic? Tasma nie bedzie wadzic, tylko nie wiem jak z tą koncówką której ruszyć nie rusze:) Nie znam sie tak na sprzęcie to pytam noo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domen

Koledzy nie raczyli przeczytać dokładnie twojego posta, dlatego wypisują co popadnie. Np. minidon opisz proszę tą niezwykle łatwą operację przeniesienia taśmy IDE do innego złącza na płycie, która posiada tylko jedno takowe. Czekam niecierpliwie:) Wracając do tematu;) Nie pozostaje ci nic innego, tylko zmierzyć odległość od tylnej ścianki do złącza od dysku i kupić krótszą kartę. Wtyczka od taśmy wystaje wyżej niż gniazdo PCI-Express i będzie przeszkodą dla kart dwuslotowych. Masz dwie możliwości, albo zakup jednoslotowego HD 4850, albo nowy napęd DVD ze złączem SATA - kosz około 90 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lomelindi za odpowiedź:) chyba własnie o to mi chodziło. No ok wole kupić naped z SATA i potem spokojnie kazda karte podłączyc, ale w którym miejscu na płycie podłącze to SATA?Tam obok wtyczki od dysku twardego? tam na płycie obok jest napisane SATA II i są jeszcze 3 wolne miejsca, ale to taka sama koncówka bedzie od napedu jak przy dysku?Czy to SATA II = SATA potrzebne do napedu dvd?

tak to wyglada z bliska:

sdc10932.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha wielkie dzięki:)czyli moze za 2 dni kupie naped nowy:) znaczy sie SATA II jest zgodne z SATA ? tak mam to rozumieć czy jak to działa:)? Kiedys czytałem na dysku tylko duze litery znaczy sie "ATA" a dopiero dzisiaj zauwazyłem ze tam jest Serial ATA znaczy sie to całe SATA:) jakas znacząca róznica jest miedzy ATA a Serial ATA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki... Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tu ;> Mam nadzieje że nikomu nie będzie to wadzić :) Otóż kupiłem kabel żeby podłączyć kompa pod TV tyle że jest za krótki ;/ I tu moje pytania. 1. Czy można go jakoś przedłużyć? Albo kupić jeszcze jeden i złączyć w działającą całość? 2. Czy przez takie podłączenie nic nie padnie? TV, jakaś część w kompie albo co tam jeszcze jest potrzebne do działania elektronicznych cudactw ;] Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA I i II są kompatybilne w obie strony. Różnica pomiędzy starym ATA (dzisiaj zwanym PATA) a nowym SATA jest bardzo duża, ale nie będę się wdawał w techniczne szczegóły. Dla ciebie jest najważniejsze, że PATA jest już wymierającym standardem i do tego przeszkadzającym w instalacji karty graficznej;)

Dworak

Załóż lepiej nowy wątek i nie karz Goferowi wpisywać po raz tysięczny tej samej prośby o zapoznanie się z regulaminem forum. Nie szkoda ci tego człowieka i jego syzyfowej pracy?;) Bo mi trochę tak;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domen

Koledzy nie raczyli przeczytać dokładnie twojego posta, dlatego wypisują co popadnie. Np. minidon opisz proszę tą niezwykle łatwą operację przeniesienia taśmy IDE do innego złącza na płycie, która posiada tylko jedno takowe. Czekam niecierpliwie:) Wracając do tematu;) Nie pozostaje ci nic innego, tylko zmierzyć odległość od tylnej ścianki do złącza od dysku i kupić krótszą kartę. Wtyczka od taśmy wystaje wyżej niż gniazdo PCI-Express i będzie przeszkodą dla kart dwuslotowych. Masz dwie możliwości, albo zakup jednoslotowego HD 4850, albo nowy napęd DVD ze złączem SATA - kosz około 90 zł.

przepraszam pana bardzo ;] przeciez Radek 4850 jest jednoslotowy, bo 2 slotowych to nie widzialem jeszcze, 4870 to samo. mozesz mnie oswiecic? Dopiero gtx 260 jest dwu slotowy, ale sadze ze by sie upchalo go tam jakos oczywiscie jesli na dlugosc starczy, tasma pod plyta i wio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncówki tasmy nie rusze z miejsca a jesli grafika dojdzie na długość do koncówki od tasmy (sztywna, nie do ruszenia) to wsadzając karte w PCi e karta sie zablokuje o ową koncówke i nie wejdzie do konca.na długość każda karta mi wejdzie w obudowe, lecz jezeli długośc ktorejś karty graficznej dojdzie do mojej super koncówki ATA od napędu to siłą rzeczy sie zablokuje. Przynajmniej tak to widac z bliska. 4870 to ciekawa propozycja, ale jako ze na naped pójdzie troche to musze skąds skołowac troche grosza:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta "rozwojowa" to już niestety nie jest. Lepiej będzie zakupić coś na chipsecie AMD z obsługa nowszych procków. W tej sytuacji zakup 4770 będzie właściwie max co można z sensem tam włożyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

O kupnie konkretnej karty porozmawiajcie sobie już w osobnym temacie we właściwym dziale.

Lomelindi - dzięki za mile słowa :) a reszcie dziękuję za olanie offtopowych pytań, tak trzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...