Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Garam

Nadajnik WiFi pod USB

Polecane posty

Haj, jako że nikt nie miał pomysłu jakby tu podłączyć do mej wspaniałej radiówki router z wifi chciałbym sobie chociaż udostępnić net przez komputer za pomocą nadajnika pod USB. Problem w tym, że kompletnie nie jestem w tym zorientowany i nie wiem co wybrać. Internet będzie dla PSP i PDA. Oczywiście im taniej i lepiej tym fajniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj, jako że nikt nie miał pomysłu jakby tu podłączyć do mej wspaniałej radiówki router z wifi

Chodzi o to:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=41762&hl=

??

Jak ktoś pisze o łopatologii i tłumaczeniu, to ja wymiękam. Jak widzę innych chętnych też zabrakło.

chciałbym sobie chociaż udostępnić net przez komputer za pomocą nadajnika pod USB.

Wróćmy do poprzedniej wersji, OK?

Potrzebny będzie Acces Point pracujący w trybie client i jakiś router z WiFi do podziału sygnału na kilka urządzeń. Co do AP, to proponuję rozmowę z dostawcą internetu - chyba że MUSISZ ukryć fakt dzielenia łącza na kilka urządzeń. Sam od czasu do czasu "dłubię" w sieciach, i z doświadczenia wiem że "samowolka" klientów często dodaje adminowi sporo niepotrzebnej pracy (po prostu niektóre urządzenie "sie nie lubią" i nie powinny ze sobą pracować). Router - praktycznie dowolny router z wejściem RJ45 (nie "do Neostrady" czyli ADSL), niedawno dawałem link do tematu w którym parę spraw było dość dokładnie omówione.

[MC-418A]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że AP nie jest tak ważny jak router i lepiej dorzucić kasę do tego drugiego ? Coś polecisz, żebym się zmieścił w 200zł ?

Neta chcę mieć po kablu do PC i Xboxa oraz przez WiFi w PSP i PDA (więc chyba co do WiFi to cudów na kiju nie potrzebuję, chociaż przydał by się jakiś duży zasięg).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie - nie ma routerów do 200zł które mogłyby naraz rozdzielać internet przez wifi jak i go odbierać ? Ten linksys ma 2 antenki - do jednej podczepiłbym antenę od radiówki a druga przekazywała by internet dalej ? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma routerów do 200zł które mogłyby naraz rozdzielać internet przez wifi jak i go odbierać ?

Jedno ci powiem, admin twojej sieci na bank przestanie cie lubić :laugh:

Jeśli chcesz wiedzieć" dlaczego" przeczytaj to:

http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?t=19286

Ogólnie: urządzenia WiFi z jednym torem radiowym ale mające "dwie antenki" nawet jeśli mogą działać tak jak byś chciał nie powinny być tak konfigurowane. To znaczy: można (wykonalne przy użyciu niektórych modeli routerów), ale lepiej tego nie robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...