Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aroneq

Wymiana pamięci karty graficznej

Polecane posty

Nie można wymienic pamięci w karcie graficznej...

I takich rzeczy się nie robi. Jak jest grafa uwalona to się ją wymienia na nową.

A po gwarancji co? do kubełka?

Oczywiście że wymienia się pamięci i układy GPU!

Wymiana układów BGA to w tej chwili czynność prosta (powiedzmy ... trzeba sprzętu i ludzi), wykonywana przez setki serwisów. Jedyny problem jest z samymi scalakami, bo "na sztuki" są stosunkowo drogie a małemu serwisowi nie opłaca się zamawiać hurtowych ilości (>10.000 szt.). Ja wysyłam do PC Center, bo niby mam sprzęt ale samych scalaków (pamięci) tylko kilka modeli - GPU wcale nie mam, a PC Center ma i wymienia. To samo RAM Serwis i jeszcze kilka dużych punktów serwisowych.

BTW: widziałem jeszcze jedną odpowiedź na "nie" w tym temacie. Czyli 3:1 że "to se nida"

LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że takich rzeczy się nie robi...Co nie jest równoznaczne z tym, że wogóle się nie da. Problem w tym czy jest to opłacalne? Jak sam napisałeś, układy są dosyć drogie, poza tym potrzebne jest zaplecze itd o czym również wspomniałeś. Także opłacalność takich zabiegów niekoniecznie jest taka prosta i oczywista. Dlatego tez napisałem iż takich rzeczy się nie robi. Sporo serwisów wymienia grafy na nowe o czym nie raz się zdążyłem przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym czy jest to opłacalne?

Tanich kart nie opłaca się naprawiać, bo nie zejdzie z ceną poniżej ~50 PLN. Całą resztę warto, nawet jak wydasz ~120 PLN za naprawę GeForce 8800 to się jeszcze opłaca (klientowi). Po gwaracji oczywiście, bo w ramach gwarancji przeważnie jest wymiana. Ale niekoniecznie - Gigabyte i ASUS potrafią "naprawiać" do upadłego, sam często proponuję klientom żeby korzystali z "niezgodności towaru z umową" bo widzę co się dzieje jak karta jedzie na serwis. W dodatku pare sklepów i hurtowni zbankrutowało (w kolejce następne), więc z tą gwarancją i jej realizacją bywa bardzo różnie.

Naprawa GeForce 7600GS jest na pograniczu opłacalności, jeśli padło coś więcej niż 1-2 scalaki pamięci to ja bym nie naprawiał. Można się umówić z serwisiem że "naprawiamy ale tylko do xx PLN", chociaż czasem ciężko sprawdzić CO jest uszkodzone bez wymiany kilku elementów i wtedy będzie wtopa.

A oprócz tego zmiana samej pamięci nie wystarczy bo za pamięcią stoją również procesor graficzny itp itd. Lepiej kup sobie nową grafę bo wg. mnie za wymianę wybulisz kilka razy więcej

Nie wiesz o czym piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły po upływie gwarancji czyli 2/3 lat i tak karta jest już do wymiany a i na wartości traci dosyć ostro. Reanimacja takiego sprzętu tak jak powiedziałeś będzie miała jakiś sens ale w przypadku lepszych modeli a nawet zaryzykował bym stwierdzenie, że z najwyższej półki. IMO innaczej nie ma sensu. W przypadku tego 7600GS nie ma co sobie nawet głowy zawracać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dziękuję za odpowiedzi. Po prostu wiem, że takie rzeczy się robi tylko nic, a nic o tym nie wiedziałem. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy uda się z tego sprzętu coś wykrzesać. Swoją droga uszkodzone pamięci to moja diagnoza. Generalnie to od samego uruchomienia komputera nawet na obrazku biosa z modelem płyty głównej występują artefakty. Walczyłem z tym instalując dodatkowe chłodzenie, nowe stery i wiele innych rzeczy lecz nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek. Tez pojawiały mi się artefakty nawet przy starcie w okienku biosu... i padła płyta główna a potem również sprawdzając kartę na 2 innych komputerach dowiedziałem się że ona też padła. To samo stwierdzono w serwisie pyta i karta... aa i dodam jeszcze że miałem również Geforce'a 7600GS AGP Gigabyte'a z pasywnym chłodzeniem , płyta główna też była od Gigabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...