Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Google Chrome OS!

Polecane posty

To już było pewne. I się stało, Google jeszcze w tym roku udostępni nowego rywala Windowsa. KLIK

Oczywiście system będzie darmowy. Teraz trzeba czekać czy to będzie rewolucja, czy tylko zwykły OS bez innowacji. Co sądzicie o tym systemie? Jaki według was będzie? Ja się ciesze że M$ będzie miał nowego rywala który może mocno zagrozić jego pozycji na rynku. Wystarczy zobaczyć co zrobił Android, może ktoś wreszcie kopnie M$ w d... żeby wziął się do roboty i robił dobre OeSy, bo inaczej zniknie z rynku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Khubas

Mi to bardziej wygląda na pójście po najmniejszej linii oporu, czyli wzięcie jądra Linuxa i dostosowanie go do google'owych potrzeb. Nie wieszczę Chrome OS zbyt wielkiej przyszłości, chociaż na pewno zabierze kilka procent Microsoftowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacytuję najciekawszy fragment Googlowego blogu:

The software architecture is simple ? Google Chrome running within a new windowing system on top of a Linux kernel. For application developers, the web is the platform.

To jest system, który ma służyć tylko do pracy w sieci, czyli przeglądania stron i korzystania z aplikacji webowych (jak Google Apps). W przypadku netbooków taki lekki i szybki os może się sprawdzić, ale wg mnie pod żadnym pozorem nie będzie to konkurent ani zamiennik Windowsa czy zwykłego Linuksa na normalnych (w sensie: zwykłych laptopach i desktopach) komputerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tutaj jest gorzej. Jak zakładałem ten temat news nie był jeszcze pełny. Chrome OS będzie to system tylko dla netbooków i urządzeń przenośnych. Ma on głównie służyć do przeglądania neta. Czyli takie nic. M$ na razie Google nie zagraża ale mam nadzieje że Google stworzy własne jądro systemu i zrobi własny system od podstaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goog może to zrobić, jasne. Ale po co? Wystarczy, że wezmą jądro linuksa i na prawdę porządne distro zrobią. Do tego coś na kształt Cedegi, żeby odpalić gry, prosty intuicyjny interfejs i konfiguracja, i byłoby super. Jakby jeszcze ten system lekki był, a nie kobyła pokroju Visty czy Seven.

Tak, wiem. Każde distro linuksa można sobie tak urządzić, ale to dla osób, które znają się na rzeczy. Zwykły Kowalski dalej będzie używał Windy, bo jest prostsza[no ja przy niej zostałem, bo oba dyski z linuksem mi padły.. Więcej do zabawy już nie mam xP].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...