Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lenek22

Ekran Śmierci

Polecane posty

Witam będę się streszczał, otóż od pewnego czasu, gdy włączam kompa zamiast pulpitu dostaje blue screen, za którymś razem dopiero załapuje. Zainstalowałem program do diagnozowania tych crashy, no i najpierw było że to jakiś tam składnik avasta, więc go odinstalowałem. Zrobiłem defragmentacje, oczyściłem ccleenerem, sprawdziłem wolumin w poszukiwaniu błędów no i myślałem że gitara, a tu kolejny ekran śmierci tym razem że błąd jest w składniku sp3 odinstalowałem no i nic teraz mi pokazuje że błąd jest w system32 no i w driver/cahe a to nazwa pliku ntosknrl.exe. To nazwa programu którego użyłem do diagnozowania crashy debugging tools for Windows

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś komponenty są podkręcone? Jakie temperatury ma procek podczas pracy (np. CoreTemp)? Czy sprawdzałeś pamięć RAM (np. MemTest86)? Bo jeśli błędy pojawiają się w coraz to nowych rzeczach, to stawiam jednak na problem sprzętowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to przepisz nam kod który znajduje się zawsze mniej więcej na dole ekranu. Po nim w nawiasie są kolejne kody, które także powinieneś podać. Znając kod, można znaleźć przyczynę błędu, choć najczęściej są to problemy czysto sprzętowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to przepisz nam kod który znajduje się zawsze mniej więcej na dole ekranu. Po nim w nawiasie są kolejne kody, które także powinieneś podać. Znając kod, można znaleźć przyczynę błędu, choć najczęściej są to problemy czysto sprzętowe.

tak to idzie Probably caused by: ntoskrnl.exe (nt+23d6c)

a tu inny dla przykładu Probably caused by: sptd.sys (sptd+202e1)

albo Ntfs.sys

chyba zrobie formata chyba ze ktoś ma pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak wyjmiesz RAM, to powiem Ci co ja miałem z ekranami śmierci. Miewałem cały czas restarty systemu, w panelu raz udało się zmienić mi na to, żeby wyświetlał blue screena. Cały czas miałem pewien pewien błąd, sprawdziłem go w google, i wychodziło na to iż coś ze sprzętem lub jakiś wirus. Komp skanowany z 3 razy, różnymi programami, reinstall nie pomógł. "Coś ze sprzętem" - prawdopodobnie ram. Sprawdziłem 2 razy pamięci programem Ram test, jednak ten niczego nie wykazał. Po wyjęciu pamięci z komputera, okazało się iż na tych złotych ząbkach u podstawy jednej, jeden "ząbek" jest czarny - co wskazuje na to, iż dana pamięć jest spalona. Ty też zwróć na to uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...