Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sophi13

Gry wyłączają się bez przyczyny, lub z komunikatem o błędzie.

Polecane posty

Cześć.

Od jakiegoś czasu, gdy gram, wywala mi grę do pulpitu (King's Bounty: Legenda) lub wywala grę do wtóru komunikatu "przepraszamy ale >nazwa gry< musiał zostać zamknięty. Poinformuj Microsoft o tym problemie..." - tu problem dotyczy Burnout Paradise, NWN2 i HoMM V: Dzikie Hordy.

Ze sprzętem OK, niedawno ściągnięte sterowniki do grafiki, SP 3, wszystko ładnie pięknie tyle że:

- Burnout'a wywaliło gdy rozpoczął się wyścig.

- HoMM wyleciał W MENU GŁÓWNYM (sic!)

-King's bounty i NWN wylatują a)podczas zmiany ekranów (z ekranu bitwy na mapę i vice versa), b)podczas przechodzenia z miejsca do innego miejsca, c) (tylko King's)na mapie głównej. Przy czym King's najrzadziej, bo tylko parę razy, wywaliło z komunikatem o błędzie.

Mam Windows XP Media center edition z, jak wcześniej pisałam, Service Packiem 3. Komp niedawno był defragmentowany, jest chroniony antywirusem (Norton 360 z aktualizacjami), ściągnięte są aktualizacje do systemu. Nie wiem, czy kupić Vistę/XP Professional 64 - bit, czy zrobić reinstal gier.

Jestem głęboko wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Wcześniej nie wywalało mi tych gier...

:confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być śmieszne ale ja ten tak miałem i właczyłem dżwiek w grze bo mialem wyłączony, ja tak mialem z need for speed.

Może pomoże.

Blah. Zarówno bez dźwięku i z dźwiękiem też mi w/w pięknym stylu wywala gry... Chociaż... Wywaliłam z kompa Battleforge'a i King's Bounty wywaliło tylko 2 razy - przy drugim musiałam pójść i otworzyć tunel foliowy... Zalety życia na zapadłej dziurze zwanej wsią...

Bardzo często robię teraz quicksave... Czasem mi właśnie wtedy king's wywala... ale... bez błędu... Może to norton mi bez błędu wywala... A kij z tym, skasowałam Hordy i chyba zainstaluję je ponownie, może wtedy zaczną działać jak należy... :blink: :iluvff:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak coś ze sprzętem? Jaki zasilacz, karta graficzna? Wiatraki działają? ;)

Aha. A świnie zaczęły latać. Wiatraki działają ( obudowa Coolermaster z kilkoma wiatrakami :)), zasilacz chieftec - zero problemów, Grafika - powercolor radeon 4850 HD 1gb z wiatrakiem i DUŻYM radiatorem - ok, zero artefaktów podczas gry(w sensie że błędów w wyświetlaniu obrazu), proc E7400 2,8 ghz - też OK. 4gb ram. To system (xp 32-bit). Jestem pewna. Gry instalowały się bez komunikatów o błędach.

Jakieś inne sugestie?

(nie kwestionujcie mojej wiedzy o sprzęcie, proszę. jak piszę że to system czy inny software typu np.antywirus, to tak pewnie jest.)

PS. Wiatraczki chodzą aż miło... ;):happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dopiszę się do tematu.

Mam podobny problem. Mianowicie Wywala mnie z niektórych gier (Warhammer: MoC i Spallforce 2 (ten od Ekszyna)). Wywala to chyba mało powiedziane, bo resetuje mi kompa, a potem wyskakuje tłuściutka informacja pisana chudym pismem (tak! to Win XP :smile:), że "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie"

W Warhammerze chwilowo pomogło grzebanie w ustawieniach (wywaliłem opcje blooma i efektu przybliżenia).

Komp nie jest może jakimś monstrum, to "tylko" :down: (w tym przypadku popatrz na sygnaturkę :smile:)

Myślę, że jednak to wina windy nie kompa. Tu chyba pomoże przeinstalowanie windy (jak to zrobić bez formatowania dysku, bo zawsze formatowałem dysk, a potem winde instalowałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, yes, yes!

Rozwiązałam problem- zostały na H.D.D jakieś resztki po sterownikach nVidii - zostały skasowane, a system nadal próbował je włączać przy uruchamianiu - wkurzyłam się, odpaliłam glary utilities i wyłączyłam uruchamianie "nieistniejącego" programu. Grę - King's bounty - wywaliło po ponad godzinie grania - coś się w kompie nagrzało.

Problem wynikał z tego, że tamte resztki starych sterowników "gryzły się" ze sterownikami Ati. nVidia "wygrywała" i gry "głupiały". Ot - cały problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę - King's bounty - wywaliło po ponad godzinie grania - coś się w kompie nagrzało.

Nagrzało? a podobno chłodzenie działa?

Szukaj dalej, bo albo rzeczywiście COŚ się przegrzewa a nie powinno (nie po godzinie ... doba to jeszcze rozumiem, godzina - za mało) albo nadal jest jakiś problem z systemem (sterowniki itp).

Pamięci sprawdzone? memtest86 co najmniej dwie godziny bez błędów?

Problem wynikał z tego, że tamte resztki starych sterowników "gryzły się" ze sterownikami Ati. nVidia "wygrywała" i gry "głupiały". Ot - cały problem.

Przeinstaluj jeszcze DirectX, bo to też potrafi być problemem po zmianie karty graficznej.

(po prawdzie to RAZ zdarzyło mi się że na kompie klienta nijak nie dałem rady pozbierać do kupy systemu po wymianie grafiki - koncepcje mi się skończyły, a on dalej szalał w losowych momentach. Przeinstalowanie windowsa zlikwidowało "dziwne błędy aplikacji")

McQueen1992 - co widać w systemowym podglądzie zdarzeń w czasie zbliżonym do resetu kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są ok. DX - tak samo. Nie wiem, albo się np Ram nagrzał albo to coś innego... Swego czasu komp zaliczał resety dosyć często - stał za blisko ścianki biurka i wiatrak wciągał za mało powietrza - zerknij do sygny, tam jest moja specyfikacja techniczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są ok. DX - tak samo. Nie wiem, albo się np Ram nagrzał albo to coś innego...

->>

Pamięci sprawdzone? memtest86 co najmniej dwie godziny bez błędów?

Swego czasu komp zaliczał resety dosyć często - stał za blisko ścianki biurka i wiatrak wciągał za mało powietrza - zerknij do sygny, tam jest moja specyfikacja techniczna.

Konfig typowy, ma działać. Tylko że ta "specyfikacja" jest mało precyzyjna - brak modeli przy połowie podzespołów.

E7400 2,8 GHz, 
Powercolor Radeon HD4850 1Gb,
4 Gb RAM,
WD 250 Gb - H.D.D.
Asus P5QL Pro,
Chieftec - zasilacz,
Coolermaster - obudowa

Czyli jak zawsze:

- najpierw memtest86 dla pewności (włączyć pełny test i męczyć nim kompa ninimum 2 godziny)

- potem trzeba sprawdzić temperatury, szczególnie tuż po tym jak się zresetuje / zawiesi (jeśli coś się mocno przegrzewa to po ponownym uruchomieniu nadal będzie wyraźnie "ciepłe")

Można podgrzać kompa 3D Markiem (demo w pętli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...