Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marchalt

Windows Vista - "Nie rozpoznano urządzenia USB"

Polecane posty

Witam serdecznie. Miałem mały problem co do tego, czy dać to do działu "sprzętowego", czy nie, ale jestem prawie pewien, że mój problem dotyczy softu. Otóż tak. Pewnego dnia, konkretnie dzisiaj, ok. 45m temu. Windows Vista Home Premium 32Bit stwierdził, że "nie rozpoznaje urządzenia USB". Zalecił mi, bym ponownie podłączył urządzenie. Nie wiem, o które mu chodziło, ale wyłączyłem wszystko po kolei, i nic. Dalej - odłączyłem WSZYSTKO, co do USB było podłączone i... dalej wyskakuje to samo! Co dziwne, system upiera się, że mam 8 portów USB... A ja mam tylko 7! 1 z przodu komputera, 2 z boku, i 4 z tyłu. Kiedy włączę menedżer zadań, to co chwila się jakby "resetuje". Od razu mówię - format robiłem miesiąc temu, i nie zamierzam tego powtarzać w ciągu najbliższych kilku miesięcy, nawet, jeśli coś jest "nie tak" z systemem.

Liczę na szybką pomoc, i z góry wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie znalazłem, że na takie coś "może" pomóc usunięcie pliku INFCACHE1 z katalogu Windowsa. Pomogło - na dwa dni. Potem problem znów się pojawił. W antywirusy się nie bawiłem, bo to nie daje 100% pewności, że system jest czysty, więc już zgrałem wszystkie sejwy na pendrive, i zrobiłem tego formata... No cóż - problem pojawia się dalej, a usunięcie IFCACHE1 w ogóle nie pomaga! Więc - to nie "wina" robaków. Ciekawi mnie bardzo, skąd wziął się ten ósmy port USB...

PS: Po formacie Menedżer zadań zachowuje się już normalnie, tzn. nie odświeża się co chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...