Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reaperius

Router i problem z internetem - konfiguracja

Polecane posty

Witam ;) Z wiązku z zakupieniem przeze mnie drugiego komputera postanowiłem zaopatrzyć się w router by mieć dostęp do internetu na obydwóch pecetach. Po przejrzeniu ofert zdecydowałem się na Dlink dir-300. Niestety, nie daje mi on nacieszyć się internetem ani na jednym, ani na drugim komputerze :( Problem mój wygląda tak, że nieważne czy konfiguruję go przez program zamieszczony na płycie, czy poprzez "stronę" 192.168.0.1 i nie ważne czy poprzez statyczne czy dynamiczne ip nie mam połączenia z internetem. Kiedy w command line pinguję jakąś stronę czy serwer DNS to otrzymuję odpowiedź, a mimo to w przeglądarce na żadną stronę wejść nie mogę. Innymi słowy internet jest, ale tak jakby zatrzymywał się na routerze i nie szedł do komputera. I jest tak zarówno na starym komputerze jak i na nowym. Jak rozwiązać ten problem? W jaki sposób skonfigurować poprawnie router?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz wejść na stronkę konfiguracyjną, to znaczy, że sieć po Twojej stronie jest skonfigurowana poprawnie. Skoro ping działa, to znaczy, że sieć po stronie dostawcy tez jest poprawnie skonfigurowana.

Czyli przyczyna leży w Twoim oprogramowaniu, bądź firewall'u dostawcy.

Co to za dostawca ?

Jakiego masz firewall'a ? Czy poinstruowałeś go, że sieć 192.168.0.0 jest zaufana ?

Czy masz w przeglądarce skonfigurowane proxy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...