Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LittleBigBoro

Głośniki

Polecane posty

Problem polega na tym, że jak głośność jest ustawiona na niskim poziomie to głośniki odbierają jakieś fale radiowe (zagraniczne, ostatnio rosyjskie radio było). Kłopot pojawia się około 20 i trwa zazwyczaj do rana. Bardzo mnie to denerwuje, bo gdy gram w nocy, to ściszam głośniki tak żeby nikogo nie obudzić, a tu mi nagle Rosjanie zaczynają nawijać o ich muzyce biesiadnej i nie słyszę dźwięków gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma te same głośniki i ten sam identyczny problem, sam słyszałem rosyjskie radio na jego głośnikach i naprawde może to być denerwujące. Lecz nic nie może z tym zrobić więc ci nie pomoge niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę - logitech.

Ekranowanie pokoju to dobry dowcip Allorze, chciałbym zobaczyć efekt końcowy na zdjęciu wraz z minami całej rodziny, ale raczej nie chciałbym skrzywdzić biednego dziecka ;]. Serwis Logitecha się wypnie tyłem, więc upierając sie przy alu, pozostaje wyłożyć aluminium na głośniku zawierajacym wzmacniacz. W zestawach z subem jest to zazwyczaj subwoofer, lub czasami wzmacniacz jest oddzielnie, ale to rzadko. Problem jest taki, że to nieestetyczne rozwiązanie, a wyłożenie jej wewnątrz byłoby dość trudne ze względu na konstrukcje pudła, która musiałaby ucierpieć. Zatem jeśli jest to możliwe (powinno) należy wykręcić z suba panel z gniazdami. Po drugiej stronie znajduje się płytka ze wzmacniaczem i resztą elektronicznego stuffu. Teraz ta trudna część. Nie wiadomo gdzie zakłócenia są odbierane, ale szukałbym połączenia cewki z kondensatorem (oscylator). Na ich wyjściu wystarczy podlutować kondensator o małej pojemności. Jeśli nie masz doswiadczenia, to w sklepach z elektroniką zazwyczaj dostaniesz pare rad, jaki kondensator kupić i gdzie go wlutować itd. Nie należy się martwić, że coś się spali z powodu kondensatora, bo to nie możliwe. Trzeba tylko zadbać, żeby nie było żadnego zwarcia. Oczywiście po takiej modyfikacji tracimy gwarancję, ale po co komu gwarancja, która nic nie daje ;]? Nie należy też bać się o jakość dźwięku, odpowiednio dobrany kondensator filtrujący fale radiowe na etapie ich odbioru nie będzie miał wpływu na sygnały o niskich częstotliwościach wypływające z dźwiękówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że ekranowanie to ekstremum :diabelek:

Problem tylko w tym, że grzebanie w głośnikach to też nieco wyższa szkoła jazdy... Najsensowniejsze wydaje się pozbycie tych głośników i kupno innych, bo nie u każdego takie problemy występują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Logach nie pierwszą już taką historię słyszę (dlatego mam Creative'y) Swoją drogą producent powinien coś z tym zrobić. To jest po prostu nie fair. Rozumiem rozgoryczenie ludzi którzy przychodzą do domu z nowym sprzętem kupionym często za niemałą kasę, następnie podłączają i...Zonk. Ja na miejscu autora walczyłbym albo o wymianę na inne głośniki bądź zwrot kasy. Przepisy są choćby niezgodności towaru z umową. I tak stary zrób masz do tego pełne prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...