Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MiniKolanko

Problem z routerem GIGABYTE GN-BR-01G

Polecane posty

Witam.

Problem polega na tym że dziad nie chce mi przesyłać/wysyłać/przekazywać (niepotrzebne skreślić) sygnałów/pakietów/łącza (również niepotrzebne skreślić) które łaskawie podaje mu kabelek od modemu. Jeśli nie rozumiecie to jeszcze raz...

Sytuacja wygląda tak :

MODEM.............-......................Router..........................-.............Komputer/laptop

pewnie nie ma to...............Dobrodziej ma rozprowadzać.........................z kartą WI-FI

żadnego znaczenia.................mi internet po całym ................................................

ale z UPC 7 mbit/s.......................mieszkaniu..............................................

.............

Logiczne ...

Teraz problem pojawia się w bramce numer 2 czyli routerze. Sygnał od modemu się na nim zatrzymuje i dalej po prostu nie chce iść (iks de). Podłączałem już modem bezpośrednio do laptopa i działa więc to z pewnością wina routera. Próbowałem już wszystkiego co było w MOJEJ mocy: google , intrukcja , restart itp.

W w związku z powyższym proszę o pomoc :(. Jeśli router po prostu mi "strzelił" to proszę od razu o rady , jakich routerów wy używacie bądź jakie polecacie. Podkreślam że zależy mi routerach z AnTeNkĄ.

Jestem teoretycznie zielony w tych tematach tak więc proszę o wyrozumiałość jeśli w którymś miejscu się wygłupiłem :)

Ano wygłupiłeś się - temat w złym dziale, przenoszę - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co podlaczac modem do routeru???

Gdzie chcesz podłączyć np. linię telefoniczną do routera GN-BR-01G? albo koncentryk z kablówki?

Z ciekawości pytam, w końcu człowiek uczy się przez całe życie ....

MiniKolanko - model modemu poproszę

i aktualne ustawienia routera (WAN/LAN)

Rozumiem że komputery "widzą" router, tylkoi strony się nie otwierają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co podlaczac modem do routeru???

Gdzie chcesz podłączyć np. linię telefoniczną do routera GN-BR-01G? albo koncentryk z kablówki?

Dobrze że mnie Swistek zrozumiał :D

Mój modem to:

Scientific-Atlanta MODEL EPC2203

i tak chodzi dokładnie o to że laptop/komputer widzą router ale stronki się nie ładują. Gry i inne również oczywiście nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mnie Swistek zrozumiał :D

Mój modem to:

Scientific-Atlanta MODEL EPC2203

i tak chodzi dokładnie o to że laptop/komputer widzą router ale stronki się nie ładują.

Znany numer.

Wejdź w zarządzanie routerem, i zrób klonowanie adresu MAC ("clone MAC Adress") z komputera który ma połączenie z netem (tzn. ma je po podpięciu bezpośrednio do modemu kablówki, czyli wtedy kiedy routera nie używasz). (*)

Połącz kabelkami tak jak ma być.

Wyłącz router

wyłącz (albo tylko zrestartuj) modem

włącz router

ma działać, ewentualnie trzeba będzie jeszcze ustawić DNS-y na ruterze (zapisz jakie są teraz ustawione automatycznie na kompie którego używasz i ew. skopiuj do ustawień routera)

(*) - być może dostawca internetu NIE wymaga klonowania MAC, ale to prosta czynność i lepiej ją wykonać od razu zamiast potem szukać niewiadomo jakiej przyczyny "niedziałania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...