Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gangrelos

Czy można popsuć explorer.exe? oO

Polecane posty

Otóż. Miałem małe problemy z kompem. Zamulał już zdrowo i działał strasznie wolno. Dodatkowo po odinstalowaniu jakiejś gry czy programu (w tej chwili nie pamiętam dokłądnie) zrobiło się coś dziwnego. Komp nie wiedział czym ma otworzyć dysk... Oczywiście brałem "otwórz za pomocą" i zaznaczałem explorer.exe jednakże działało to tylko jednorazowo komp po prostu nie uznawał że ma tak robić zawsze. Siłą rzeczy otwierałem dyski przez "eksploruj" w końcu miałem dość do tego nie mogłem już znieść powolności kompa i zrobiłem format. Zaznaczam że samego dysku systemowego. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że komp nadal nie wie czym otworzyć dysk twierdził że nie moze czegoś tam znaleźć (nie zwróciłem uwagi czego ale nie explorera.exe), powtórzyłem procedurę ze znajdowaniem explorera i tym razem pamięta żeby go używać ale nie wiedzieć czemu nieważne w jaki dysk kliknę to komp otwiera "moje dokumenty"... Tzn dysk c otwiera normalnie ale reszta tak jak napisałem. Nie mam pojęcie co jest grane kombinowałem mnóstwo czasu i w końcu się poddałem... Pomóżcie... ;((((

P.s znajomy informatyk twierdzi że to wirus coś uszkodził ale skan za pomocą Aviry ani przed formatem ani po nie pomógł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wirus w bootsektorze lub jakieś świństwo rezydujące w pamięci. Przeskanuj kompa skanerem Dr.Web CureIt!, może on coś znajdzie, ponadto zamieść logi z ComboFix-a, HijackThis-a oraz log z mbr.exe (do ściągnięcia ze strony: http://www2.gmer.net/mbr/ prawie, że na samym dole). Ten ostatni program lepiej odpal przy wyłączonym skanerze rezydentnym antywirusa, bo antywir może się go czepiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi to na AutoRun`a wygląda (problemy z otwieraniem partycji). Prawdopodobnie przyniosłeś go na Pendrive`a albo dysku przenośnym. Mialem ten sam problem. ComboFix załatwił sprawę. Także polecam. Co do reszty (otwieranie Moich Dokumentów) to również musi być jakiś robak. Jeśli ComboFix nie da rady to pozostaje jedynie format z usunięciem wszystkich partycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBR nie wykrył problemów a HijackThis znalazł kilka rzeczy "posibly nasty" Teraz też wykrywa takie ale jest to np Avira albo Sterownik modemu od Neo. Ale za to ComboFix pomógł :D wszystko ładnie się otwiera i działa i na razie nie widzę żadnych problemów. Wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To OK, z HijackThis-em lepiej uważać i nic samemu nie usuwać za jego pomocą, dlatego prosiłem o logi. Z tego co HJTjis wykrywa większość rzeczy to istotne do pracy systemu rzeczy, ale skoro działa, to OK. Przeskanuj kompa jeszcze tym skanerem, o którym Ci napisałem, bo mogło coś jeszcze ostać, a on powinien sobie z tym poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...