Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawid1992

Problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową

Polecane posty

Witam!Kilka dni temu zakupiłem komputer :

Procesor: AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/

Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

Zasilacz: Chieftec 450 wat

Zamontowałem w nim moją 8 letnia kartę dźwiękowa ( sound blaster 5.1 live) i windows nie widział ani karty zintegrowanej ani tej w złączu.Dzięki pomocy kogoś z tego forum znalazłem sterowniki do sound blastera, niestety są to sterowniki robione przez kogoś prywatnie a nie przez creative i no niestety ale jakość jest fatalna :I Podczas słuchania muzyki czasem wszystko jest ok a chwile później zaczyna tak skrzeczeć,trzeszczeć(ciężko określić ten dźwięk:I) że aż głowa zaczyna boleć.Próbowałem zainstalować karte dźwiękowa zintegrowana ale jakoś nie mogłem sobie z tym poradzić :I Sterowniki dołączone do płyty głównej nie działy jak i sterowniki ze strony producenta.Jak zainstalować tą kartę aby jakość dźwięku była normalna ? Na viste przesiadłem się kilka dni temu i szczerze mówiąc średnio ją ogarniam.Czy aby wszystko związane z dźwięk było w normie i nie było problemów muszę zainstalować jakieś dodatkowe sterowniki/oprogramowanie ? Tak jak np OpenAl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podpisze pod tym tematem bo nie wiem za bardzo gdzie go umiejscowić! Mam głośniki Tracer'a i problem polega na tym że bas nie działa w internecie [muzyka i dźwięki wszelakiej maści] a także w Winamp'ie! Używam aktualnie odtwarzacza do muzyki "Alsong" i na nim jest bas jak na WMP! Mam kartę zintegrowaną 7.1 w Asusie P5LD2! Miałem wcześniej Creative 5.1 SoundBlaster i nie było tego problemu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w opcjach sterowników nie masz przypadkiem zaznaczone 5.1 / 7.1. Jeśli masz, zmień na 2.0 / stereo (nie mam pojęcia, jak to się dokładnie nazywa).

Najpiewniej te głośniki przyjmują dźwięk 2.0, a karta basy puszcza na wyjście subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...