Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gorbovsky

zasadniczych pytań o sprzęt kilka

Polecane posty

1. Czy karta graficzna, która w opisie ma podany typ złącza PCIex 2.0 może pracować w złączu PCIex ?

2. Jaka jest różnica pomiędzy, np. 45 nm w INTEL PENTIUM DUAL CORE, a 65 nm w Phenom x3 ?

3. Czy lepsza jest płyta główna bez karty graficznej czy ze zintegrowaną kartą oraz podłączoną inną kartą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy karta graficzna, która w opisie ma podany typ złącza PCIex 2.0 może pracować w złączu PCIex ?

2. Jaka jest różnica pomiędzy, np. 45 nm w INTEL PENTIUM DUAL CORE, a 65 nm w Phenom x3 ?

3. Czy lepsza jest płyta główna bez karty graficznej czy ze zintegrowaną kartą oraz podłączoną inną kartą ?

1. Szczerze nie mam pojęcia XD

2. chodzi o to że i mniejszy "numerek" tym nowsza i mniej prądożerna technologia jest w procku

3. Zawsze najlepsza jest płyta z kartą graficzną "luźną", nie zintegrowaną. Ze względu wydajnosci jak i tego że możesz ja wymienic za jakis czas.

Płyta nie może być BEZ karty, inaczej komp nie pojdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zawsze najlepsza jest płyta z kartą graficzną "luźną", nie zintegrowaną. Ze względu wydajnosci jak i tego że możesz ja wymienic za jakis czas.

Płyta nie może być BEZ karty, inaczej komp nie pojdzie.

Oczywistą oczywistością jest, że bez karty nie pojedzie ale ważne, że odpowiedz uzyskałem. :happy: Tylko jeszcze nie wiem co z tym PCIex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. chodzi o to że i mniejszy "numerek" tym nowsza i mniej prądożerna technologia jest w procku

No, z tym akurat to różnie bywa, czego najlepszym przykładem choćby Radeony. Co z tego, że w nowszym procesie technologicznym niż GeForce, skoro prądu wcale mniej nie biorą (dużo więcej w spoczynku, nieco mniej przy pełnym obciążeniu), do tego bardziej się grzeją i mają głośniejsze chłodzenie... Ale w teorii powinno być tak jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Powinno, ale masz racje, nie wziąłem pod uwagę np. radków, ale jeśli chodzi o procesory to chyba raczej mam rację.

Kluczem jest tutaj "chyba" :whistling:

Taki Core i7 jest najbardziej prądożernym prockiem na PC, a jakby nie było, na rynku sporo jest modeli wykonanych w znacznie starszej technologii.

Bo tak ogólnie to faktem jest, że nowsza technologia = mniejsze zużycie energii, ale że przy okazji pakuje się do środka więcej tranzystorów, to sumarycznie i tak wychodzi odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwieje wasze wątpliwości karty które są wyposażone w pci-ex 2.0 nie pójdą na płycie która obsługuje góra 16x a teoretycznie tak nie powinno być tylko płyty które mają pciex 2.0 wiem z własnego doświadczenia gdy składałem kompa zamówiłem płytę z pci-ex 16x i karta która ma pci 2.0 i pci 16x uruchamiała się ale nie wyświetlała grafiki a tym bardziej obrazu więc musiałem zakupić płytę ze standardem 2.0 i problemu już nie było

3. Czy lepsza jest płyta główna bez karty graficznej czy ze zintegrowaną kartą oraz podłączoną inną kartą ?

jeśli chodzi o nowe płyty to jest taka technologia green coś tam płyta ma zintegrowana karte która się włącza tylko gdy pracujemy na pulpicie lub net a karta mocniejsza załącza się przy zaawansowanych ustawieniach 3d czyli w grach daje nam to ogromną oszczędność jeśli chodzi o prąd w dobie kryzysu warto to rozważyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek22

Po pierwsze to, pleeeeease, używaj jakichś znaków przestankowych, bo czytanie twoich postów to katorga;)

A co do PCI-Express, to wersje 1.0 i 2.0 są w pełni kompatybilne. Jeśli rzeczywiście miałeś jakieś problemy, to najwidoczniej twoja płyta główna była uszkodzona. Zamiast wymieniać na inną trzeba było zanieść ją do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek22

Po pierwsze to, pleeeeease, używaj jakichś znaków przestankowych, bo czytanie twoich postów to katorga;)

A co do PCI-Express, to wersje 1.0 i 2.0 są w pełni kompatybilne. Jeśli rzeczywiście miałeś jakieś problemy, to najwidoczniej twoja płyta główna była uszkodzona. Zamiast wymieniać na inną trzeba było zanieść ją do serwisu.

jeśli chodzi o przecinki i kropki nie chce mi się jestem za leniwy a narzekajcie, to nawet spacji nie będzie;) . A jeśli chodzi o te pciex2.0, to była nowa płyta na złączu pciex 16x karta grafiki wyraźnie miała napisane, że pciex 1.1 i 2.0 więc teoretycznie powinno działać. Ja po odbiór kompa koleś odpala i nici posłali po nową płyte i, to samo aż w końcu zwróciłem uwagę by zamówili płytę, ale ze standardem 2.0 i po problemie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...