Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rapo

Wyłaczenie elementów DirectX

Polecane posty

Potrzebuję wyłączyć przyspieszenie DirectDraw i Direct3D, jednak w mojej "kochanej" Viście tradycyjny sposób jest zablokowany. Przez tradycyjny rozumiem: Personalizacja -> Ustawienia ekranu -> Ustawienia zaawansowane -> Rozwiązywanie problemów -> Zmień ustawienia. Właśnie owy przycisk "Zmień ustawienia" jest nie aktywny. Próbowałem także przez Uruchom -> dxdiag, ale tam takiej opcji nie ma.

Czy ktoś zna może inną metodę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wyłączyć przyspieszenie Direct'a?Być może musisz wyłaczyć przyśpieszenie sprzętowe w opcjach karty graficznej?? :confused: Ja w ostatnim czasie borykałem się z problemem dotyczącym wyłączonego przyspieszenia Direct.Problem rozwiązałem.Okazało się, że przyczyną było zainstalowanie aplikacji Radmin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxdiag w Viście jest, ale Rapo chodziło o to, że nie ma w nim opcji odpowiedzialnej za zmianę ustawień przyśpieszenia sprzętowego (sam przed chwilą sprawdziłem i faktycznie nie ma takiej możliwości). Kiedy wchodzi się przez "Rozwiązywanie problemów" wyskakuje taki oto wesoły komunikat:

screenqbd.th.jpg

Szybkie spojrzenie na google mówi, że mnóstwo osób próbowało dokonać zmiany tych ustawień, ale jeszcze nie znalazłem żadnego przypadku, gdzie komuś się to udało, a niektórzy wprost pisali, że w Viście jest to po prostu nie możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze pośrednio w sprawie opisanego tu problemu. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem alternatywne rozwiązanie problemu polegające właśnie na wyłączeniu Direct3d. Zastanawiam się czy w Windows 7 nie pojawił się ponownie jakiś sposób na zrobienie tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...