Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JohnnyBlunt

AMD Sempron 2500+ problem z fabrycznym taktowaniem

Polecane posty

Nie wiedziałem, gdzie się zapytać więc pytam z najogólniejszym dziale.

Dziś przyszedł mi paczką zamówiony AMD Sempron 2500+, który pracuje na częstotliwości 1864Mhz przy FSB 133, a mnożniku 14. Problem w tym, że BIOS łączne z płytą główną nie chce zmienić mnożnika choćby na 12.5/13 - cały czas trzyma się mnożnika 10. W dodatku stale twierdzi, że to AMD Athlon XP 1500, a pracuje na częstotliwość 1330Mhz (10 x 133FSB). Dodam, że płyta główna to MSI KT4AV (MS-6712) i mam 100% pewności, że to Sempron. HELP! :(

Edit:

Wydaje mi się, że wiem dlaczego czyta go jako Athlona XP (płyta chyba nie jest dostosowana do Sempronów), ale na nic nie wiem czemu mnożniki świruję. System działa stabilnie (właśnie pisze z kompa z tym prockiem). A i jeszcze jedno: Bios łapie zwiechy (czyt. nie uruchamia się komp) jeśli ustawię mnożnika na 14 lub FSB powyżej 133 (jest to zaktualizowana wersja).

PS. Częstotliwość procka sprawdzana EVERESTEM i CPU-Z (no i oczywiście Mój Komputer -> Właściwości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustawiłem procesor tak, że czyta mi go teraz jako AMD Athlon XP 2000+ z taktowaniem 1667Mhz (166Mhz x 10). Chyba odkryłem czemu mnożniki idą zawsze na 10 :icon_eek: - są zablokowane (tadaaaaam!). Tylko teraz jak ustawić FSB, żeby wycisnąć z niego to 1800Mhz (FSB na 186 przy mnożniku na 10?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...