Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

profesorresor123

Formatowanie komputera po upgradzie na Windows10

Polecane posty

Witam

moja sytuacja wygląda mianowicie tak: mam system Windows 10 Pro który był aktualizowany z Windows 7 Professional. Cały system i wszystkie pliki mam na terabajtowym dysku HDD na jednej partycji (wiem, jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych. Naważyłem piwa to teraz je piję). Planuję dokupić dysk SSD (powiedzmy ok 120 GB) i zainstalować system na nowym dysku. Płytkę z Windowsem 7 zgubiłem wieki temu przy przeprowadzce. Posiadam płytkę od Windowsa 10, ale już od innego komputera.

Czy w moim przypadku przy instalacji systemu z płyty z Windowsem 10 mogę podać klucz od Windowsa 7? Jeśli nie, to jakie mogą jeszcze być rozwiązania mojego problemu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to spróbuj zainstalować system bez podawania klucza, Windows powinien się aktywować automatycznie - system wie, że już aktywowałeś Windows na tym komputerze, ta informacja jest przechowywana na serwerze Microsoftu. Alternatywnie możesz spróbować podać klucz z Windows 7 podczas instalacji, przy czym pierwsza edycja Windows 10 go nie przyjmie (wprowadzono to w aktualizacji Threshold 1) i nie wiem, czy nie usunęli tej opcji w najnowszych edycjach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...