Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Bardzo wolno działający dysk

Polecane posty

Witam,

potrzebuję pomocy zwiazanej z wolnym dzialaniem dysku. OD paru dni dysk bardzo pogorszyl swoja prace. Komputer uruchamia sie tak jak wczesniej czyli dosyc szybko biorac pod uwage ze to nie SSD.

Jednak wszystkie programy przegladarka czy jakiekolwiek gry uruchamiaja sie bardzo wolno. Menadzer zadan pokazuje ciagle uzycie dysku na poziomie 100%.

Nawet klikniecie lupy w Win 10 i proba wpisania jakiegokolwiek slowa trwa "chwile".. Wszystkie bylo idealnie. Od paru dni praca na komputerze, granie czy przegladanie internetu tylko denerwuję niż sprawia jakąkolwiek przyjemność. Sprawdzenie HDtunem nic nie pokazało. Według programu dysk jest "zdrowy".

I tak jest nawet przy wylaczonych programach czy czym kolwiek co wedlug mnie mogloby obciazac dysk.

screenshot_20170609_180010.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić atrybuty SMART dysku (możesz je odczytać za pomocą choćby tego HDTune)?

I ten Apower Online Screen Capture stale dokłada się do obciążenia dysku? Jeżeli tak, to może warto sprawdzić, czy jego wyłączenie nie poprawi nieco sytuacji?

Jeżeli "zatykaczami" dysku pozostaną same usługi systemowe, to spróbowałbym zostawić komputer na dłuższy czas (noc?) włączony, może wtedy się uspokoją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apower byl uruchomiony tylko do robienia screena.

Wiec pewnie podczas uruchamiania wskoczylo, że obciąża dysk. Bez tego też ciągle jest 100% obciążenia.

Jasne, mogę wrzucić. Ten proces Antimalware Service Executable praktycznie ciągle najwięcej obciąża dysk. Kiedy nie wejde przez to wskakuje 100% zuzycia. Podczas próby wyłaczenia tego, wyłącza PC.

Nie mogę dojść co nagle sprawiło, że tak spadła mi wydajność komputera.

 

screenshot_20170611_210230saasdsa.png

121231231.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART jak na moje niezbyt wprawne oko wygląda w porządku.

20 godzin temu, MLodyy napisał:

Ten proces Antimalware Service Executable praktycznie ciągle najwięcej obciąża dysk. Kiedy nie wejde przez to wskakuje 100% zuzycia. Podczas próby wyłaczenia tego, wyłącza PC.

Możesz wejść do ustawień Windows Defendera i wyłączyć "Ochronę w czasie rzeczywistym" - co prawda po pewnym czasie włączy się ona z powrotem, no ale może przez jakiś czas miałbyś nieco spokoju.

Wracając jeszcze do pierwszego screena i procesu z jego topu - masz już na kompie wgrany Creators Update? Sam dzisiaj się za to zabrałem i zwróciłem uwagę, że na samym początku to właśnie Microsoft Compability Telemetry postanowił dać o sobie znać - może system przygotowuje się do wgrania aktualizacji (nie zaszkodzi sprawdzić, co dzieje się w Ustawienia->Aktualizacja i Zabezpieczenia->Windows Update)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możliwe, że masz racje. Chociaż po przygodach z aktualizacjami tego Windowsa 10(oryginal) mam dość. Co aktualizacja to wieksze problemy więc przywróciłem początkową wersje i tak zostało..

Poszperałem w internecie. Potem w rejestrze i wyłaczyłem telemetrie. Przynajmniej mam taką nadzieję. W ustawieniach prywatności również ograniczyłem wysyłanie danych do Microsoftu. Może to jakoś miało na to wplyw.

Zobaczymy co teraz bedzie przy uruchamianiu komputera..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trace powoli nadzieje na to , że uda mi sie to naprawić... Pewnie Windows 10 robi sobie ze mnei jaja z tymi aktualizacjami itp :-).

Mogę jeszcze uzyskać odpowiedź jeśli oczywiście ktoś wie. Dlaczego po uruchomieniu jakiejkolwiek gry po pierwszy odpaleniu PC mogę grać w ultra detalach, nie patrzeć na to że w jednym miejscu stoi 20 osób (The Division ) i rzuca granaty np. A po wyłączeniu gry i próbie odpalenia jej po prostu drugi raz lub zmiany gry.. Wszystko się zacina, uruchamia bardzo długo itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...